Tofaş çatısı altındaki Fiat markasının efsanevi 500 ailesinin 5 kapılı yeni üyesi 500L, Türkiye’de pazara sunulduğu günden bu yana yakaladığı başarılı satış grafiğiyle, tarzıyla fark yaratmak isteyen otomobilseverlerin ilk tercihi olduğunu kanıtladı.

Fiat 500L_otomobiltutkunu_Fiat 500L Test_Fiat 500L Kampanya

Fiat 500L, Temmuz satış performansıyla, sınıfının en çok satan otomobili olmayı başardı. Mayıs ayında ön satışına başlanan ve resmi lansmanı Haziran ayında gerçekleştirilen Fiat 500L, biri otomatik şanzımanlı olmak üzere, iki adet Multijet II dizel motor ve yenilikçi Turbo Twinair dahil, iki adet benzinli motor seçeneğiyle pazara sunuluyor.

Fiat 500L, 39.900 TL’lik başlangıç fiyatı ile de dikkat çekiyor.

Fiat 500L_otomobiltutkunu_Fiat 500L Test

Fiat 500L’nin başarılı satış performansıyla ilgili görüşlerini bildiren Fiat Pazarlama Müdürü Özgür Süslü, “Fiat’ın tasarım ikonu 500’ün çizgilerini, geniş yaşam alanı, fonksiyonellik ve bir SUV’un sürüş özelikleriyle birleştiren Fiat 500L’yi Türkiye pazarına sunmaktan ve 3 ay gibi kısa bir sürede elde ettiğimiz başarıdan son derece memnunuz. Fiat’ın küresel satış hacmine ve marka imajına önemli katkı sağlayan 500L’nin, Türk tüketicilerinin beklentilerine çok uygun bir model olduğunu düşünüyoruz. İlk günden bu yana gördüğümüz ilgi de bu yaklaşımımızı destekliyor. Pop, Popstar ve Rockstar olmak üzere, üç ayrı versiyonla Türkiye’de pazara sunduğumuz 500L, 1.5 metrekarelik panoramik cam tavanı, bi-color dış renk seçenekleri, 5 inç dokunmatik ekranlı multimedya sistemi, Beats Audio ses sistemi  ve daha birçok teknolojik özelliğiyle, şimdiden kendini özel, farklı ve daha özgür hissetmek isteyen otomobilseverlerin öncelikli tercihlerinden biri oldu.” diye konuştu.

2014 Fiat 500L Trekking

Satışa sunulduğu günden itibaren müşterilerin büyük beğenisini toplayan ve sınıfının en çok tercih edilen otomobili olma başarısını gösteren Fiat 500L’nin Popstar versiyonunda, 3.500 TL değerindeki “Panoramic Edition” paketi, 31 Ağustos’a kadar hediye ediliyor. Müşteriler Panoramic Edition’da, 17 inç alaşımlı camlar, panoramik cam tavan, arka park sensörü, elektrikli bel ayarlı ön ve arka koltuklarla ön ve arka kolçak gibi özelliklere ücretsiz sahip oluyor.