Dünya otomotiv endüstrisinin ve Formula 1 dünyasının efsane markası Ferrari tarafından organize edilen “Ferrari Racing Days” etkinliğinin Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen 6’ncı ayağı sona erdi.

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli_Ferrari Racing Days_Ferrari FXX_Ferrari 599XX_Ferrari Challenge_Otomobiltutkunu _intercity istanbul park

İstanbul’da ilk kez düzenlenen ve yarışseverlere birbirinden heyecanlı ve keyifli anlar yaşatan etkinlik, Ferrari 458 modellerinin yer aldığı Ferrari Challenge Trofeo Pirelli yarışlarına sahne oldu. Cumartesi günü koşulan Ferrari Challenge Trofeo Pirelli yarışlarının “PRO” klasmanında Octan 126 takımından Alman pilot Bjorn Gorssman, “AM”klasmanında da Kessel Racing takımından Rus Vadim Gitlin ilk sırada yer aldı. Aynı gün gerçekleştirilen Ferrari Challenge Trofeo Pirelli Coppa Shell yarışında ise zafer Kessel Racing takımının pilotu Kanadalı RickLovat’ın oldu.

Pazar günü düzenlenen Coppa Shell yarışlarının ilkinde Motor Piacenza takımının Belçikalı pilotu Jacques Duyver birinciliği kazanırken, günün ikinci yarışında “PRO” klasmanında Motor Piacenza takımından Daniele Di Amato, “AM”klasmanında Rossocorsa – Pellin Racing’den AlessandroVezzoni birinciliği elde etti.

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli_Ferrari Racing Days_Ferrari FXX_Ferrari 599XX_Ferrari Challenge_Otomobiltutkunu_FerrariRacingDays

Ferrari Racing Days etkinliği ayrıca, otomobil tutkunlarının kalbinde çok özel yere sahip olan Ferrari’nin pist için üretilmiş FXX ve 599XX modelleriyle, Ferrari F1 takımının geçmiş yıllarda yarışlarda kullandığı orijinal Formula 1 araçlarının muhteşem performanslarına sahne oldu. Üç gün boyunca devam eden Ferrari Racing Days’de 50’nin üzerinde yarış otomobili pistte mücadele etti. Etkinliğin son gününde Formula 1 araçlarının katıldığı özel bir gösteri de düzenlendi.

Ferrari Türkiye distribütörü Fer Mas etkinlik süresince, Shell &Turcas, LG Electronics, Shangri-La Bosphorus İstanbul, illy ve San Pellegrino’nun desteğiyle, özel davetlilerini Intercity İstanbul Park’ta ağırladı. Bu organizasyon ile Ferrari sahipleri, İtalyan pilotların yönetiminde teknik eğitim alırken, araçlarıyla İstanbul Park pistinde tur atma imkânı da buldu.

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli_Ferrari Racing Days_Ferrari FXX_Ferrari 599XX_Ferrari Challenge_Otomobiltutkunu