Jeep’in, orta SUV segmentinde yer alan modeli Cherokee’nin Avrupa lansmanı, 84. Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleşti. Jeep Marka Direktörü Mahmut Karacan Cenevre Fuarı’nda yaptığı açıklamada, Cherokee’nin henüz Türkiye yollarında boy göstermeden 150 adetlik ön satışa imza atarak pazara iddialı bir giriş yapacağının sinyalini verdiğini belirterek “Yeni Jeep Cherokee ile Türkiye pazarında Orta SUV segment liderliğini hedefliyoruz. Yılsonu satış hedefimiz 500 adet” dedi.

Yeni Jeep Cherokee_Mahmut Karacan_Jeep Otomobiltutkunu

Orta SUV segmentinde ilk kez kullanılan 9 ileri tam otomatik vites ve 2.0 litrelik Multijet II turbo dizel motorun kullanıldığı ilk Jeep modeli olan Jeep Cherokee, Türkiye’de Longitude ve Limited versiyonlarıyla tercih edilebilecek. Haziran ayından itibaren Türkiye pazarındaki yerini alacak olan Yeni Jeep Cherokee’nin 170.000TL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla satışa sunulması planlanıyor.

Yeni Jeep Cherokee, bu yıl 84’üncü kez kapılarını açan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Dış ve iç mekânı yenilenen, en son teknolojiyle donatılan Yeni Jeep Cherokee, orta SUV segmentinde ilk kez kullanılan 9 ileri vitesli otomatik şanzıman seçeneğiyle de farkını ortaya koyuyor. Daha yüksek performans ve sürüş kalitesi, daha düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerleri sunan Jeep Cherokee, henüz Türkiye’de satışa sunulmadan garantilediği 150 adetlik ön satışıyla da kendi segmentinin lideri olacağının sinyallerini veriyor.

Jeep Cherokee, yenilenen tasarımı, Jeep’in efsanevi 4×4 kabiliyeti, yenilikçi teknolojileri, Euro NCAP tarafından “sınıfının en iyisi” olarak nitelenen 5 yıldızlı güvenlik seviyesi ile standartlarını üst boyutlara taşıyor. 2014’ün ikinci çeyreğinden itibaren Avrupa ile beraber Türkiye’de de satışa sunulacak olan Jeep Cherokee; Haziran ayında Türkiye yollarında boy göstermeye başlayacak. Jeep Cherokee’nin Türkiye pazarına sunulacak motor seçeneği 2.0 litrelik Multijet II turbo dizel 170hp 9 ileri tam otomatik vites ve off-road tutkunlarının sipariþi üzerine getirilecek 3.2 litrelik V6 Pentastar benzinli 272hp 9 ileri tam otomatik vites seçeneği ile sunulan Trailhawk versiyonu olacak.

Jeep Cherokee, her arazi şartına uyum sağlamak amacıyla 3 farklı 4×4 seçeneği sunarken, Türkiye’deki satışa sunulacak modelde AWD dört çeker sistemi mevcut olacak. Araç; normal yollarda önden çekişli olurken, kaygan, çamurlu veya kum zemin üzerinde, sürücü müdahalesine gerek kalmadan güç tüketimini düşürüp yakıt tüketiminin azalma özelliğini de taşıyarak gücün, ihtiyacı olan tekere aktarılmasını sağlayarak iddiasını ortaya koyacak. Jeep markasınınİstediğin yere git, özgürce yaşa” anlayış paralelinde yenilenen Cherokee, 9 ileri vitesli otomatik şanzımanı, yenilikçi dört çeker sistemi, yeni dizel motor seçeneği, yüksek güvenlik standartları ve ileri teknoloji özellikleriyle dikkatleri üzerine çekecek.