Bir Renault Grubu markası olan Dacia, Türkiye’de yükseliş trendini sürdürüyor. 2012 yılını 10. sırada tamamlayan Dacia, 2013 yılında toplam pazarda marka sıralamasında 7. sıraya yükseldi. Türkiye, uluslararası platformda da Dacia satışlarında en başarılı ülkeler arasında yer alıyor. Türkiye dünya sıralamasında 4. sıraya yerleşti.

Yeni-Duster_Dacia-Duster-Test_Dacia_Duster_New-Duster_Duster-Photo_Duster-Pictures_Da_Dacia-Duster-2014_Duster-4x4 DACIA DUSTER (H79) - PHASE 2

2010 yılında lansmanı gerçekleştirilen Dacia Duster üç yılda 450 binden fazla müşterinin gönlünü fethetti. Türkiye’de ise Duster müşterilerin en çok tercih ettiği dizel SUV modeli. Aynı zamanda 4×4 segmentinin de lideri.

Yeni Duster Ambiance ve Lauréate olmak üzere iki farklı versiyon ile Türkiye’de 2 Aralık 2013 tarihinde 36.600 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Yeni Duster

Dacia, Sandero ve Sandero Stepway’i yenileyip Lodgy ve Dokker modellerini pazara sunduktan sonra ürün gamını eksiksiz hale getiriyor ve Yeni Dacia Duster ile birlikte ürün gamı tamamen yenilendi. Dış tasarımında değişiklik, iç mekanında devrim. Yeni Dacia Duster’ın ön yüzü, her yol koşuluna uygun bir otomobil olduğunu vurgulayacak biçimde iyileştirildi. Yeniden tasarlanan ızgaranın artık yeni bir hava giriş kanalı ve gündüz farlarına sahip çift optikli farları varAracın iç mekânı da yeni ön panel ile birlikte yeniden tasarlandı. Yepyeni ekipmanlar ve iyileştirilmiş özellikler; üstelik hepsi Dacia fiyatlarıyla

Yeni Dacia Duster’da daha fazla özellik bulunuyor: elektronik denge programı (ESP) ve dört hava yastığı, Eco mode, gündüz farları, vites değiştirme göstergesi standart olarak sunuluyor. Buna ek olarak Dacia MEDIA NAV, hız ayar ve sınırlayıcı ve arka park sensörleri de opsiyon olarak müşterinin beğenisine sunuluyor. Ekstra çok yönlülük ve performans için genişletilmiş motor yelpazesi.

DACIA DUSTER (H79) - PHASE 2 - ADAPTATION FRANCEYeni-Duster_Dacia-Duster-Test_Dacia_Duster_New-Duster_Duster-Photo_Duster-Pictures_Da_Dacia-Duster-2014_Duster-4x4

Yeni Dacia Duster, 1.5 dCi motorun iki versiyonu ile sunuluyor: 90 bg ve 110 bg. Bunların her ikisi de daha düşük yakıt tüketimleri ile birlikte üstün sürüş özellikleri sağlıyor. Ayrıca, 1.6 16V 105 bg motorun benzinli ve LPG’li versiyonları da Türkiye pazarında satışa sunuluyor. Yeni Duster’da sunulan Eco mode sayesinde sürücülere yakıt tüketimlerini azaltmada yardımcı oluyor ve sürüş tarzına ve yol koşullarına bağlı olarak CO2 emisyonları %10’a kadar azaltılabiliyor. Yeni Dacia Duster akustik performans konusunda da iyileştirildi: araç içerisindeki gürültü seviyesi yarı yarıya azaltıldı.

Gerçek bir kompakt SUV

Yeni Dacia Duster, Duster’ı tam bir başarı hikâyesine dönüştüren bütün iyi nitelikleri barındırmaya devam ediyor. Buna, kullanımındaki çok yönlülük, 4×2 versiyonunun her yol koşulundaki becerileri ve 4×4 versiyonunun off-road kabiliyetleri de dahil. Ve Dacia’nın temel değerlerine sahip: cömertlik, güvenilirlik ve yalınlık Yeni Dacia Duster, diğer tüm Dacia’lar gibi 3 yıl /100,000 km* garanti ile sunuluyor.

Yeni-Duster_Dacia-Duster-Test_Dacia_Duster_New-Duster_Duster-Photo_Duster-Pictures_Da_Dacia-Duster-2014_Duster-4x4 DACIA DUSTER (H79) - PHASE 2