Cooper Discoverer A/T3 , Amerika’nın en güvenilir ve saygın yayınlarından biri olan Consumer Reports Dergisi tarafından en iyi SUV ve Pick-up lastiği seçildi. 2008 yılında aynı değerlendirmede 9. sırada olan Cooper Tires, aradan geçen 3 yılda yapılan teknolojik geliştirmeler sayesinde birinciliği elde etti.

Consumer Reports Dergisi tarafından yapılan değerlendirmede toplam 13 farklı marka lastik test edildi. Discoverer A/T3’ün açık ara farkla en iyi lastik seçildiği testin sonucunda, A/T3’ün “karlı zeminde çekiş performansı” mükemmel, “ıslak ve kuru zeminde fren performansı” ile “ıslak zeminde yol tutuş performansı” ise çok iyi olarak değerlendirildi.

Cooper Tires Global Teknolojiden sorumlu Başkan Yardımcısı Chuck Yurkovich, “ Son 3-4 yıldır kullandığımız silika ve polimer gibi malzemelerin teknolojilerinin geliştirilmesi üzerinde çok fazla zaman ve efor harcıyoruz, bu sayede lastiklerimizin performansını mükemmele yakın hale getirmeyi başardık.” açıklamasını yapıyor.

Consumer Reports dergisi, Amerika’da 1936 yılından beri Amerika Tüketici Birliği tarafından yayımlanıyor ve yaklaşık 7,5 milyon kayıtlı abonesi bulunuyor. Amerika’daki ürün satın alma kararları üzerinde son derece etkili olan derginin ürün testlerine yıllık olarak ayırdığı bütçe ise 20 milyon doları aşıyor. Dünyanın 9. büyük lastik üreticisi olan Cooper Tires, ülkemizde 2008 yılından beri Anadolu Grubu çatısı altında Anadolu Araçlar tarafından ithal ediliyor.  Kısa bir sürede sektörün önemli markalarından biri haline gelen Cooper Tires ile Anadolu Araçlar, 5 yıl içinde ‘’Türkiye’nin en çok satan 5 lastik markasından biri olma’’ hedefine emin adımlarla ilerliyor