Işıklar-Relekta’dan Dubai’de görkemli final…

 Class 1 Dünya Offshore Şampiyonası’nın Dubai’deki sezon finalinin son yarışında tek Türk sporcu olarak mücadele eden Uğur Işık takım arkadaşı Christian Zaborowski ile 48.00,92’lik zamana imza atarak üçüncülük kupasıyla Dubai Grand Prix’ni tamamladı.

Türk bayrağını Dünya Şampiyonası’nın final yarışında Dubai’de göndere çektiren ekip, “ Çok mutluyuz. Dünyanın bu en zorlu mücadelesinde podyumda final görmek son derece gurur verici. Sezon boyunca yaşadığımız teknik problemlere rağmen bu sonuç, gelecek sezon için çok büyük bir motivasyon sağladı” şeklinde konuştular.

 

A.Al Zafeen-Muhammed Al Marri pilotajındaki Victory (3) ekibi ise dünkü yarışta olduğu gibi final yarışında da birinciliği elde ederek, 45.31,71’lik zamanlarıyla birincilik kupasını elde eden takım oldu. Yarışta ikincilik podyumundaki isim ise Team Abu Dhabi oldu.

R.Al Tayer-M.Al Mansoori’den oluşan ekip 46.28,18’lik zamanlarıyla finiş gördüler.

 

Şampiyonanın tamamlanması ile birlikte 2011 sezonu Dünya Class 1 Dünya Şampiyonluğunu ilan eden takım ise Victory(3) oldu. 99 puanla Dünya şampiyonu olan A.Al Zafeen-Muhammed Al Marri’nin arkasından

A. Al Neama-M. Nicolini pilotajındaki (95 )Spirit of Qatar takımı 93 puanla dünya ikincisi olurken, dünya üçüncülüğünü ise yine Spirit of Qatar’ın 96 numarayla yarışan Al Thani-S. Curtis ekibi 89 puanla elde etti. Işıklar – Relekta takımı ise 2011 Dünya Şampiyonası’nı 41 puanla 6.sırada tamamladı.