En uzun menzilli ilk elektrikli otomobil Chevrolet Volt ve Türkiye’de 2012 yılı itibariyle ilk kez satışa sunulacak Yeni Chevrolet Malibu, Euro NCAP’in en yüksek güvenlik testlerinden başarıyla geçerek, 5 yıldızın sahibi oldu. Kasım 2011, İstanbul- En uzun menzilli elektrikli otomobil Chevrolet Volt ve Türkiye pazarına Avrupa pazarı ile eşzamanlı olarak 2012’de sunulacak olan Yeni Chevrolet Malibu, Euro NCAP güvenlik testinden en yüksek değerlendirme olan 5 yıldızı da alarak, güvenlik konusundaki yetkinliklerini kanıtladı.

Chevrolet Volt, Euro NCAP güvenlik testinden aldığı 5 yıldızın yanı sıra, 2011 yılının Nisan ayında A.B.D. Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından “En Güvenli Araç” ve A.B.D. Ulusal Otoyolu Trafik Güvenliği İdaresi’nden “5 yıldız” almıştı.

Türkiye’de 2012 yılı itibariyle satışa sunulacak ve A.B.D.’de 8 nesildir pazarda olan Yeni Chevrolet Malibu ise özel gövde yapısıyla en üstün güvenlik koşullarını sağlıyor. Yeni Chevrolet Malibu, güvenlik iddiasını da Euro NCAP güvenlik testinden aldığı en yüksek puan olan 5 yıldız ile, bir kez daha ispatlıyor.

2011 yılı içerisinde Yeni Chevrolet Aveo Hatchback ve Yeni Chevrolet Aveo Sedan da Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız almıştı. Yakın zamanda 1 milyon adet satış rakamına ulaşmış olan Chevrolet Cruze da, Euro NCAP güvenlik testinde üst düzey güvenlik standartlarına sahip olarak, yine 5 yıldızın sahibi olmuş ve güvenliğini kanıtlamıştı.