New York Motor Show’da, “Yılın Çevreci Otomobili” olarak ilan edilen Chevrolet Volt, AUTOBEST organizasyonu tarafından “ECOBEST” “Yılın ve Dünyanın En Çevreci Otomobili” ünvanına tekrar layık görüldü.

Chevrolet Yeni Aveo ise, Avrupa’lı otomobil yazarlarından oluşan jüri tarafından “AUTOBEST 2012” için Fiat Panda, Ford Focus, Hyundai Elantra ve Toyota Yaris ile birlikte son 5 içinde finale kaldı. On beş ülkeden otomotiv yazarlarının yaptığı derecelendirmeler ile Aralık ayında “AUTOBEST 2012” ödülünün sahibi açıklanacak.

Jüri üyeleri puanlarını 13 kriter üzerinden verilecek. Bu kriterler arasında yol tutuş, yakıt tüketimi, çevreye etki ve iç hacim genişliği gibi teknik özelliklerin yanı sıra, yaygın dağıtım ağı, parça ve aksesuarların kolaylıkla bulunması gibi konular yer alıyor.

AUTOBEST 2011 yılı “ECOBEST” seçilen Chevrolet Volt’un daha önce aldığı ödüller;

  • NewYork Motor Show “Yılın Çevreci Otomobili”
  • Motor Trend tarafından 2011 “Yılın Otomobili”
  • Green Car Journal tarafından 2011 Yılın “Çevreci Otomobili”
  • Car and Driver tarafından 2011 “Yılın En İyi İlk 10 Otomobil”
  • Ward’s AutoWorld 2011 “Yılın En İyi İlk 10 Motor”
  • AUTOMOBILE tarafından 2011 “Yılın En İyi Otomobili”
  • Popular Mechanics tarafından 2010 “Yılın En İyi Teknoloji Buluşu

Bir otomobilden daha fazlası

Chevrolet Volt, müşterilerin bir sedan gövde tipi otomobilden bekleyecekleri konfor ve güvenliğin yanı sıra, yenilikçi tasarıma sahip renkli iç mekanı, aydınlatması ve deri döşemeleri ile öne çıkıyor. İki bilgi ekranı ve dokunmatik bilgi, eğlence ve müzik sistemi de, Chevrolet Volt ile gelen yenilikler arasında yer alıyor.

Chevrolet Volt, diğer Chevrolet modellerindeki gibi, tüm güvenlik sistemlerini içeriyor. Bunlar arasında; sürücü, yolcu, yan, perde ve diz hava yastıkları, ESC ve TC bulunuyor. Chevrolet Volt’un yüksek dayanımlı çelik güvenlik barları ise güvenliğin önemini vurgulayan diğer bir unsur olarak göze çarpıyor.