2014 Türkiye Offroad Şampiyonası’nda 6.yarış, Beykoz Offroad Kulübü organizasyonu ile 01-02 Kasım tarihlerinde 17 ekibin katılımı ile İstanbul Beykoz Riva’da gerçekleştirildi…

BEYOFF-GK1-CanerAkkafa_Otomobiltutkunu_OffRoad
Kısa adı BEYOFF olan Beykoz Offroad Kulübü tarafından organize edilen 2014 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın 6.ayağı, 01-02 Kasım tarihlerinde Beykoz Riva’da yapıldı.

4 ayrı kategoride 17 aracın katılımıyla düzenlenen yarışlarda 10 ekip finişe ulaşabildi. 2 gün boyunca toplam 73 kilometre kat eden ekipler, uzun süredir özlemi çekilen zorlu hava şartları altında nefes kesen mücadeleler sergilediler.

İki günlük zorlu mücadele sonunda Suzuki Grand Vitara ile mücadele eden Caner Akkafa-Malik Akkafa genel klasman ve sınıf 2 birinciliğinin sahibi olurken, Suzuki Vitara ile İrfan Özdemir-Beytullah Özener ekibi genel klasman ikinciliğini kazandı. Mitsubishi L200 ile Ankara’dan Yunus Ayhan-Bilal Karamemiş genel klasman üçüncülüğü ve Sınıf 3 birinciliğini elde etti. Sınıf 1’de Suzuki Vitara ile Engin Başkurt-Şükrü Mindiloğlu birinciliğe uzanırken, Sınıf 4’de ise Jeep Cherokee ile Burhan Yiğit-Zafer Altınışık en hızlı ekip olmayı başardı.
2014 Türkiye Offroad Şampiyonası, 29-30 Kasım tarihlerinde Sakarya’da düzenlenecek yarışlar ile sona erecek.