Bridgestone’un Blizzak LM-80 EVO kış lastiği, Almanya’nın prestijli otomobil dergilerinden Autobild ALLRAD tarafından ortalamanın üzerindeki performansıyla dikkate değer övgü aldı.

Bridgestone Blizzak LM-80 EVO
Bridgestone’un SUV araçlara yönelik önde gelen kış lastiği olan Blizzak LM-80 EVO, ortalamanın üzerindeki performansı ve özellikle karlı yüzeydeki son derece iyi performansıyla Almanya’nın saygın otomobil dergisi Autobild ALLRAD’tan dikkate değer bir övgü aldı.

Bridgestone Blizzak LM-80 EVO, ıslak, kuru ve karla kaplı yüzeylerdefrenleme, yol tutuş ve yuvarlanma direnci başta olmak üzere birçok kriterde test edilerek, premium lastiklerde ilk 3 sırada yer alarak, en üst seviye kabul edilen ‘çok tavsiye edilir’ değerlendirmesine layık görüldü.

Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Egemen Atış, Bridgestone LM-80 Evo’nun bu başarılı performansını değerlendirerek “Bu sonuç bizi şaşırtmadı. Bridgestone ürün gamını “dengeli performans” vadeden geliştirme ve üretim anlayışımızla tasarlıyoruz. Biz Bridgestone lastiklerimizle, emniyet, konfor ve çevre boyutlarında müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak kış ve yaz lastiklerini pazara sunuyoruz. Bridgestone yaz ve kış binek lastikleri hem bizim testlerimizde hem de Avrupa’daki bağımsız test kuruluşları ve dergiler tarafından yapılmış birçok testte emniyet, çevre, konfor, ekonomi kriterlerinin her birinde ilk sıralarda yer alarak toplam performansında da “çok dengeli bir lastik” olduğunu kanıtlamıştır.” dedi.