BMW X modellerinin başarı öyküsüne yeni bir bölüm daha eklendi. İki buçuk yıl için BMW X1, dünya çapında 300.000’i aşkın satış rakamına ulaştı. 2009 sonbaharındaki pazara sunumundan itibaren, premium kompakt segmentinde kendi türünün ilk (ve uzun bir süre boyunca tek) otomobili olan BMW X1, hayran sayısını düzenli olarak artırarak çok sayıda ödül aldı.

 

BMW X1’in hem kendi ülkesinde hem de dünya çapındaki çok sayıda otomobil pazarında elde ettiği popülarite, BMW X modellerinin gerçeğe dönüştürdüğü otomobil konseptinin sahip olduğu cazibenin canlı kanıtıdır. Her yönüyle iyi olan bu kompakt model, pazara BMW X ailesinin dördüncü üyesi olarak girdi ve öncü modelken çok hızlı bir şekilde çok satan bir model haline geldi.

BMW X1’in bağımsız konumu, kompakt BMW X modelinin tasarımını, sürüş özelliklerini ve yüksek güvenlik seviyelerini ortaya koyacak şekilde aldığı çok sayıda ulusal ve uluslararası ödüllerle kendini göstermektedir. Pazara sunumun hemen ardından BMW X1, “OFF ROAD” dergisinin okuyucuları tarafından “Crossover” kategorisinde yılın arazi otomobili seçildi. Hemen hemen aynı zamanda İtalyan “Quattroruote” dergisi otomobili, “2010 yılının yeni otomobili” ilan etti. BMW X1 ayrıca pazara sunumunun hemen ardından Alman “Auto Zeitung” yayınının “Otomobil Ödülünü” aldı ve sonraki yıl aynı derginin “Tasarım Ödülüne”, olağanüstü ürün tasarımı için “kırmızı nokta ödülüne”, “SUV, Van ve Dört Çeker” kategorisinde “Auto Bild Tasarım Ödülüne” layık görüldü. “Auto Bild” tarafından yayınlanan “Wertmeister 2010” (Değer Şampiyonları) sıralamasında, BMW X1 yüksek ürün kalitesi ve popülaritesi ile sınıfında birinci oldu. Euro NCAP çarpışma testinde olası en yüksek skor olan beş yıldızı aldı ve ayrıca BMW X1’in sunduğu olağanüstü yolcu koruması ile kapsamlı güvenlik özellikleri de doğrulanmış oldu.

Diğer premium otomobil üreticilerinin de yer aldığı rekabet ortamında, BMW X1 çevik sürüşü, örnek oluşturan verimliliği ve olağanüstü çok yönlülüğü ile zorlu bir rakip olmaya devam etmektedir. Beş dizel ve üç benzinli motor seçeneği ve 116bg ile 245bg arasında değişen çıkış gücüyle, segmentinde en geniş motor portföyünü sunmaktadır. BMW X1 sDrive20d EfficientDynamics Edition en ideal sürüş keyfi ve yakıt verimliliği oranını sunmaktadır. 163bg çıkış gücü ve AB test döngüsünde 100 kilometrede 4,5 litre ortalama yakıt tüketimi ila kilometrede 119 gram CO2 emisyonu değerleri etkileyicidir.

BMW TwinPower Turbo teknolojisi ve isteğe bağlı sekiz ileri otomatik vites içeren motorların yanısıra, BMW X1’in diğer özellikleri arasında BMW xDrive akıllı dört çeker sistemi de yer alır. En güçlü benzinli ve dizel motorlar, bu elektronik kontrollü, değişken güç dağıtımı sistemi ile birlikte standart olarak sunulmaktadır. Bu otomobil sınıfında eşi olmayan bir özellik olan tipik BMW arkadan çekişli sisteme alternatif olarak xDrive üç modelde daha sunulmaktadır.

BMW ConnectedDrive’ın sunduğu çeşitli premium donanım özellikleri ve yenilikçi işlevler BMW X1’in ileriye dönük karakterini vurgular. Akıllı entegrasyon sayesinde, optimum rahatlık, güvenlik ve araç içi haber eğlence olanakları sunan işlev yelpazesi, BMW Assist telefon bilgi hizmeti ve Gerçek Zamanlı Trafik Bilgileri gibi rekabette eşi olmayan hizmetler sunar. Bunun ötesinde, Apple iPhone entegrasyonu ile birlikte BMW Uygulamalar seçeneği, otomobilde internet radyosu istasyonlarının alımı ile Facebook ve Twitter kullanımına olanak verir.