Avrupa Ralli Kupası’na 4 katsayı ile puan veren ve aynı zamanda da Türkiye Ralli Şampiyonası’nın en uzun ve en yüksek katsayılı yarışı olan AVIS Boğaziçi Rallisi, 15-17 Ağustos tarihlerinde 43. kez organize ediliyor.

AVIS-BOSPHORUS-RALLY_Otomobiltutkunu

TOSFED Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu bu büyük organizasyon öncesinde yeni bir işbirliğine imza attı. AVIS Boğaziçi Rallisi, Tuzla’da hizmet veren Radisson Blu Hotel & Spa Istanbul Tuzla’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. İstanbul şehir merkezinin karmaşasından uzak, sakin ve huzurlu bir otel deneyimi sunan otel birbirinden şık 249 odası, 3300 metrekarelik alana konumlanmış toplantı salonları, 4000 metrekarelik lüks Spa merkezi, damağınıza uygun değişik tatlar sunan restoran ve barları ile Radisson Blu Hotel & Spa Istanbul Tuzla, bu kez sporcuları ve medya mensuplarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Bölgede yeni açılan otelin ev sahipliği için TOSFED Başkanı Metin Çeker “Radisson Blu Hotel & Spa Istanbul Tuzla ile bu ilk işbirliğimiz. İnanıyorum ki otelin lokasyonu ve hizmet kalitesi sebebi ile daha birçok organizasyonda beraber yol alacağımız projeler olacaktır” dedi.

Radisson Blu Hotel & Spa Istanbul Tuzla Genel Müdürü Özgen Sağınç ise ‘TOSFED’in önderliğinde düzenlenmekte olan AVIS Boğaziçi Rallisi’ne sponsor olmaktan büyük bir keyif duyuyoruz. Yeni açılmış olan otelimizde sporcuları ağırlıyor olmak heyecan verici. Kendilerine unutamayacakları bir Spa ve konaklama deneyimi sunacağız.’ dedi.

14-17 Ağustos tarihlerinde medya merkezinin açılması ile başlayan Ralli’nin basın toplantısının ardından 43. Avis Boğaziçi Rallisi 15 Ağustos Cuma akşamı 20:00’da verilecek start ile başlayacak ve 17 Ağustos Pazar günü 16:30’dan itibaren yine aynı noktada son bulacak. Ayrıca izleyiciler, Pendik Sahil yolu üzerinde Pazar alanında kurulacak olan Pendik Servis Alanında 3 gün boyunca yarışan otomobilleri inceleme ve sporcuları yakından tanıma fırsatı bulabilecekler.