Ankara’da düzenlenecek ilk Klasik Otomobil Rallisi Otonomi 1.Akok Rallisi 24-25 Mayıs tarihlerinde… Otonomi’de, Ankaralı Otomobil severleri ralli haricinde, antika otomobil sergisi, ücretsiz barbekü partisi ve fotoğraf sergisi bekliyor olacak.

Ankara Klasik Otomobilciler Kulübü_Otonomi_Otomobiltutkunu
Otonomi 1.Akok Rallisi 24-25 Mayıs tarihlerinde, kısa adı AKOK olan Ankara Klasik Otomobilciler Kulübü katkıları ile Newart Media tarafından Otonomi sponsorluğunda Ankara’da organize ediliyor.

Başkentte düzenlenecek ilk klasik otomobil rallisi olması nedeni ile katılım ve izleyici açısından büyük ilgi görmesi beklenen organizasyonda, televizyon ve reklam dünyasının ünlü ismi Ümit Erdim ile Türkiye Ralli Kadın Pilotlar Birincisi Simin Bıçakcıoğlu öncü otomobil görevini üstlenecek. Organizasyona ev sahipliğini, Esenboğa Havalimanı Yolu Akyurt Kavşağı’nda yer alan Otonomi yapacak. 24 Mayıs Cumartesi günü Saat 13.15’te rallinin ilk gün startını alacak ekipler, Çetin Emeç Bulvarı, Tunalı Hilmi Cad, Bestekar Sokak, Bahçelievler 7. Cadde başta olmak üzere şehrin kalabalık noktalarından geçtikten sonra Samsun Yolu yönünde ilerleyerek Akyurt bölgesindeki etapları geçerek saat 17:00’de ilk günü tamamlayacaklar.

25 Mayıs Pazar günü saat 12:00’de yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipler, Otonomi’den start aldıktan sonra Pursaklar, Çubuk, Kazan güzergahındaki etapları geçerek saat 16:00’da finiş podyumuna ulaşacaklar. Saat 17:15’te düzenlenecek olan ödül töreninde de genel klasman ve kategorilerinde ilk 3 dereceyi paylaşan ekiplere kupa ve ödülleri takdim edilecek.

Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç organizasyon öncesi yaptığı açıklamada “Otonomi olarak böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak olmaktan dolayı gururluyuz. Katılımcılarımız tüm ülkeyi yasa boğan Soma için yarışacaklar ve bu acıyı yürekten paylaşıyoruz. Hafta sonu tüm otomobil severleri etkinliğimize bekliyoruz.” dedi.

Oto AVM algısını yaşam donatılarıyla güçlendiren Avrupa’nın ilk ve en özel yapılanması Otonomi’de, Otomobil severleri iki gün boyunca antika otomobil sergisi, ücretsiz barbekü partisi ve fotoğraf sergisi bekliyor olacak.