Muteşem mirasın, modern tasarım ve performans ile birleşimi

Amerikan ikonu Camaro Türkiye pazarında

Muhteşem bir miras ve son derece modern bir tasarım, gelişmiş performans özellikleri, konfor ve teknoloji ile Camaro Coupe V8 her açıdan en iyisini sunuyor. Tasarımı ve sürüş cazibesi ile, bir performans aracı arayanlar için diğerlerinden farklı bir seçim olarak ön plana çıkıyor.

569 Nm tork üreten 432 beygir gücündeki 6.2 litre V8 motoru yeni Camaro’nun atak ve güçlü görünümüne uygun olan gücü vurguluyor. Altı ileri otomatik şanzıman kullanıldığında, 405 beygir/556 Nm sağlamakta ve içerdiği yakıt tasarruflu GM Aktif Yakıt Yönetim sistemi ile de düşük yük şartlarında sadece dört silindir kullanabilme özelliğine sahip olabilmektedir.

Ayrıntılara önem vermek ve klasik ile modern tasarım anlayışı arasında denge kurmak, yeni Camaro’nun iç mekan tasarımını tanımlar. Kare çerçeveli ve yuvarlak göstergeli, derinlemesine yerleştirilmiş bir çift gösterge grubu klasik Camaro’ları hatırlatıyor.

Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC) ve çekiş kontrolü standart donanımdır. Daha yüksek performans amaçlı kullanım için ayarlanabilen bir spor modu bulunmaktadır. Ayrıca altı ileri düz şanzıman ile, sürekli olarak hızlı kalkış sağlayan kalkış kontrolüne sahiptir. Dört pistonlu alümiyum Brembo kaliperler ile frenlenen geniş ve havalandırmalı diskler (355/365 mm), etkileyici bir fren performansı sağlamaktadır

Camaro, çift kademeli ön hava yastıkları, ön koltuğa monte edilmiş boyun hava yastıkları ve ön ve arka yolcular için perde hava yastıklarını içeren kapsamlı güvenlik özellikleri sunmaktadır.

Kuvvetli, alçak duruşu ve orijinal konsepte sadık kalan önden arkaya gövde oranlarına sahip yeni Camaro Cabrio’nun tasarımı, coupe tasarımından örnek alınmıştır. Üstünü açmak sadece 20 saniye sürer. Kalın, dayanıklı oldukça sessiz bir sürüş sağlayan akustik malzemelerden üretilmiştir. Arka cam ise özel olarak buğu önleyicilidir.