10. Altın Örümcek Web Ödülleri için başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 01 – 30 Aralık 2011 tarihleri arasında                  www.altinorumcek.comweb sitesinden gerçekleştirebilecek. Sosyal Medya Altın Örümcek’teki yerini aldı

Altın Örümcek ödülüne sahip olmak isteyenler 34 kategori içerisinden, üç farklı kategoride başvuruda bulunabilecekler. Bir web sitesi için en fazla üç farklı kategoride başvuru yapılabilecek. 10. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde bu yıl sosyal medya kampanyaları ayrı bir kategori olarak eklendi. Bu kategoride belirli bir markanın, bir ürünün, kampanyanın veya hizmetin iletişimini yapmak amacıyla geliştirilen sosyal medya kampanyaları değerlendirilecek.

Altın Örümcek’te zaman işlemeye başlıyor

01 Aralık Perşembe  günü adaylık başvurusu ile başlayacak Altın Örümcek Web Ödülleri’nde süreç Haziran ayında 34 kategoride en iyi web sitelerine ödüllerin verilmesi ile son bulacak.

Başvuru süresinin bitiminden sonra bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jüri üyeleri toplanarak adayları ön eleme, grup elemeleri ve final elemelerinde üç aşamalı olarak eleyecekler. Final değerlendirmeleri sonucunda jürinin oyları ile  belirlenmiş olan ödül sahipleri düzenlenecek olan ödül gecesinde  açıklanacak.

Organizasyonda bu yıl da Halk  Oylaması ile internet kullanıcılarının da katılımının teşvik  edildiği, beğenilerini duyurabilecekleri bir platform yer alıyor. Halk oylamasına katılmak isteyen internet kullanıcıları 05 – 30 Mart 2012 tarihleri arasında organizasyonun resmi web sitesini ziyaret ederek oylama hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecekler.

10. Altın Örümcek Web Ödülleri’nin basın sponsorları arasında Macline, Newtech, Tele.com.tr yer aldı. Btnet.com.tr ve Kurumsalhaberler.com  online medya sponsoru, Dudesdivision sosyal medya sponsoru olurken MBotego ve Technotoday ise destekleyenler arasında bulunuyor.