Üretim süreçlerini daha hızlı, verimli ve güvenli hale getirmek için 100 yılı aşkın süredir yenilikçi ürünler ve sistemler sunan 3M Aşındırıcı Sistemler’in yapısal zımparası Trizact™, çalışma esnasında daima yeni bir zımpara tabakasının ortaya çıkması esasına dayanıyor ve böylelikle son tabakasına kadar kullanım imkanı sunuyor.3M Trizact™’te, piramit yüksekliğinin yarısına ulaşıldığında bile hacimsel olarak yüzde 85’ten daha fazla miktarda mineral kalıyor. Bu miktar ise, normal zımparalara oranla çok daha fazla kullanım ömrü elde edileceğini gösteriyor.

Üç boyutlu ve küçük mineral partiküllerinin biraraya getirilmesi ile elde edilen 3M Trizact™, sürekli aynı finisajın elde edilmesi için tasarlandı. İnceltme ve finisaj için ideal, hassasiyetle yerleştirilmiş mikro-replike kaplamalı ve hassas bir yapıya sahip 3M Trizact™, her türlü finisaj işlemlerinde kullanılabiliyor. Kullanım esnasında daima yeni bir mineral tabakasının ortaya çıkması ile kullanım süresi boyunca yüksek kaliteli ve sürekli bir finisaj sunan 3M Trizact™, yüzey finisajının sürekli aynı seviyede temin edilmesini sağlıyor. Mineralin sürekli temas halinde olması sebebiyle düzgün dağılmış aşınma yaratan 3M Trizact™, çok hassas finisaj gerektiren işler için ideal çözüm sunuyor.  

Daha düşük basınçta çalışan ve daha az esneme yapan 3M Trizact™, süreç adım sayısını azaltıyor ve böylece maliyetleri düşürüyor. 3M Trizact™ kullanımı sırasında daha az zımpara değiştirildiği için duraklama süresi azalıyor, daha az basınç gerektirdiği için de operatörler için kullanım kolaylığı sağlıyor. Cilalama, temizleme ve kaplatma işlerinden de zaman tasarrufu sağlıyor.

Zımpara kumlarının makroreplikasyonla biraraya getirilmesi sonucu üretilen yeni nesil zımpara 3M Trizact™, geniş kullanım alanına sahip olması ve son tabakasına kadar kullanılabilmesi ile birçok sektör tarafından tercih ediliyor.