Opel, Cenevre Motor show’da 1.6l 136hp.’lik dizel motora sahip Astra ailesini,2.0l 300hp.’lik direkt enjeksiyonlu turbo benzinli motora sahip Astra OPC EXTREME’i ve 1.0l 114 hp.’lik ECOTEC motor seçenekli Adam ROCKS modellerini ziyaretçileri ile buluşturdu.

Astra OPC EXTREME_Geneva_Opel Otomobiltutkunu

Yeni nesil 1.6 CDTi dizel motora sahip Astra ailesi

Yeni nesil 1.6 litrelik turbo beslemeli dizel motor, 136 hp.’lik güç ve 320 Nm. tork üretiyor. 100 km.’de 3,9 lt. yakıt tüketimine ve 104g/km emisyon değerine sahip dizel motor Hatchback, Notchback ve Sports Tourer modelleri ile de otomobiltutkunlarının beğenisine sunulacak. Düşük yakıt tüketimi ve yüksek performans sağlayan 1.6 CDTi dizel motor, Astra modeli ile Opel’in tüm ürün gamına yayılmaya devam edecek. Euro 6 normlarını karşılayan yeni 1.6 dizel motor, gücünü 6 vitesli manual şanzımandan alıyor. Pazara sunulduğu günden bu yana büyük başarılar elde eden ve segmentinde en çok tercih edilen Opel Astra ailesi yeni nesil 1.6 dizel motoru ile Nisan ayında Türkiye pazarında satışa sunulacak. 1.6 dizel motorun 110 hp.’lik versiyonu ise Haziran ayında satışa sunulacak.

Yeni Opel Astra OPC EXTREME

Opel Astra OPC EXTREME Cenevre Motor Show’da dünya prömiyerini yaptı.

Dünyanın en zorlayıcı yarış pisti olan Nürburgring Nordschleife’de geliştirilen Astra OPC EXTREME, 2.0 lt 300 hp.’lik turbo motoru ile Cenevre’de dikkatleri üzerine çekti. 2.0 lt.’lik direkt enjeksiyonlu turbo benzinli, Opel’in şimdiye kadar ürettiği en güçlü dört silindirli motor olma özelliğine sahip. Yeni Astra OPC Extreme’de altı ileri şanzıman ve sınırlı kaymalı diferansiyel ile birlikte tamamen alüminyumdan üretilmiş bir motor bulunuyor.

Tavan spoyleri ,sportif ve gösterişli ön ve arka tamponları OPC’ye gözkamaştırıcı bir görünüm veriyor. Recaro Spor koltukları ile farkını gösteren Astra OPC EXTREME karbon fiber bileşenleri sayesinde geleneksel Astra OPC’den 100 kg. daha hafif. 370 mm. likön diskler ile 19-inç alaşım jantlar, altı pistonlu Brembo fren sistemiyle sunuluyor.

1.0  lt. Ecotec Motorlu ADAM ROCKS

3 kapılı mini crossover ADAM ROCKS, üç silindirli turbo beslemeli 1.0 lt 114 hp.’lik ECOTEC motor seçeneğiyle fuarda ziyaretçilere tanıtıldı. Mini şehir otomobil, altı ileri manuel şanzıman ile sunuluyor. Toplam 3700 mm uzunluğa sahip olan konsept mevcut ADAM ile karşılaştırıldığında yaklaşık 15 mm daha yüksek ve 20 mm daha geniş.

ADAM ROCKS_Opel Otomobiltutkunu