(Tosfed) Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nın 2012 Ralli takviminde yer alan  Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edildi 3.KYK Eskişehir Rallisinde Ulusal kategorinin heyecanı yanında mahalli kategoride kıyasıya bir çekişme yaşandı. 

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan 3.KYK Eskişehir Rallisi, Espark AVM önünden verilen sembolik start ile başladı. Eskişehir Rallisinin Mahalli klansmanında yarışan Bora ÇANTEPE ve Soner ÇEVİK ikilisi  ilk günü şöyle özetledi:  “Antrenmanlarda gördüğümüz üzere zeminin mıcırlı olması bizi birazda olsa endişelendirdi, fakat ilk kez denediğimiz Yokohama ADVAN marka lastiklerimiz ilk etabın startında bize ne kadar iddalı olduğunu gösterdiğinde içimizdeki tüm korkular yerini hıza bıraktı.

İlk günü temkinli geçip rakiplerimiz ile aramızı açmadan temiz bir şekilde ilk günü bitirmeyi planlıyorduk. Birinci etabı bitirdiğimizde mahalli klansmanında 2. Kendi sınıfımızda 1.liği elde etmiştik. İkinci etap sonuna geldiğimizde aynı derecelerin devam etmesi etap içerisinde yaşadığımız spinin ardından bizde tam anlamıyla enerjinin tavan yapmasını sağladı.

Üçüncü etabın beşinci kmsinde başlayan mekanik problem canımızı sıksada etabı temiz bir şekilde bitirmeyi başardık. İlk günün ardından tecrübeli pilot İlhan MUTLUAY / Tolga TEZEKEN ‘in  arkasında mahalli kategorisinde 3.lüğe düşerek kendi sınıfımızda 1.liği sürdürdük. “ 

İlk günün ardından 2. Gün 3 etap geçen ekipler kapalı parka geldiklerinde GTS Group ve  PRO SERVİS sponsorlugunda yarışan Bora ÇANTEPE ve Soner ÇEVİK ikilisi  2. Günü şöyle özetledi: ” 2. güne çok enerjik başladık hedefimiz önümüzdeki araçla olan 40 sn farkı kapatıp 2.liğe çıkmaktı, fakat bu olmadı ve mahalli klansmanda 3.lüğü elde ettik. Arabadaki mekanik problem 2.gün de artarak devam etti, moralimiz birazda olsa bu yüzden bozuldu ama  pozisyonumuzu koruduğumuz için mutluyduk, ve ayrıca etap içlerinde moral bozukluğumu anlayıp enerjimi üst seviyede tutan copilotum Soner ÇEVİK’e teşekkür ediyorum.

Mahalli Genel Klasman 3. , Sınıfında 1. Olmak üzere 4 kupayla sezonda iddialarını sürdürmeye devam eden ikilinin bir sonraki yarışı, 8-10 Haziran tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan İSOK İstanbul Rallisi olacak.