2010 ve 2011 Türkiye Otokros Şampiyonu Emir Küçüksarı Neo Motorspor adına Liqui Moly desteğinde İsabeyli Tırmanma Yarışı’nda ilk kez Tırmanma Yarışı’nda start alacak. Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 2.Ayağı olan İsabeyli Tırmanma Yarışı 26-27 Mayıs tarihlerinde Aydın,Nazilli’de gerçekleştirilecek. Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilecek yarışa 20 den fazla katılımcı start alacak..

 

İsabeyli Belediye binasının önünden start alacak yarış Pazar günü sabah 9.45 ‘te 2’şer kez geçilecek olan resmi antrenmanlar sonrasında 13.30 ‘da yarışın gerçek startı verilecek. 6 km uzunluğunda ve 270 metre irtifa farkı bulunan etap yarışmacılar tarafından toplamda 2 kez geçilmesinin ardından saat 17.15’te yarış sona erecek.

2010 ve 2011 yıllarında Türkiye Otokros Şampiyonu olan Emir Küçüksarı, Neo Motorspor’un yeni hazırladığı Ford Fiesta ST ile Liqui Moly sponsorluğunda start alacak. İstanbul Rallisi öncesi otomobili test etme amacı ile İsabeyli Tırmanma Yarışı’na katılan ekibin önceliği otomobilin doğru ayarlara ulaşmasını sağlayarak bitiş çizgisine ulaşmak.

Neo Motorspor Pilotu Emir Küçüksarı, “ 2 Yıldır Türkiye Otokros Şampiyonası’nda mücadele etmenin yanı sıra İstanbul Mahalli Ralli’leri ile toprak zeminde oldukça tecrübe kazandım ancak asfalt etaplardaki tecrübem henüz yok denecek kadar az.

Asfalt tecrübemi geliştirmek adına sevgili İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim’in şahsi uğraşları sonrası gerçekleştirilecek olan yarışa katılma kararı aldık.

Neo Motorspor’a ve Liqui Moly’e desteklerinden ötürü teşekkürler.” açıklaması ile yarış öncesi heyecanını dile getirdi

Şampiyonanın üçüncü yarışı öncesi, Ahmet Salih Kandemir, Kadir Murat Altıntaş, Alkan Erden, Cenk Ocakoğlu ve Cem Acar kategorilerinde lider durumda bulunuyor.

İsabeyli Tırmanma Yarışı’nda, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Aydın’dan toplam 22 yarışmacı mücadele edecek. Ulusal Şampiyonanın yanı sıra Ege Kupası´na da iki katsayı üzerinden puan verecek, İsabeyli Tırmanma Yarışı beldenin eşsiz doğal güzelliğinde koşulacak. İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim yaptığı açıklamada bu yıl beldede yedinci kez bir Türkiye Tırmanma Şampiyonası ayağı düzenlemenin sevincini yaşadığını tüm yarış severleri beldeye beklediklerini kaydetti..