Mercedes-Benz Türk Satış Sonrası Hizmetler Eğitim Grubu, yetkili servislerindeki sertifikalı teknisyenlerinin bilgi ve beceri seviyelerini ölçmek, ihtiyaçlarını belirleyerek eğitim içeriklerini şekillendirmek ve teknisyenleri motive etmek amacıyla Teknisyen Olimpiyatları’ nı gerçekleştirdi.Teknisyen Olimpiyatları sonunda kamyon ürün grubu kategorisinde birinci olan teknisyenler, Türkiye’yi uluslararası platformda temsil etmeye hak kazandı. 7-9 Kasım 2011 tarihlerinde Stuttgart’ ta düzenlenen “MB Global TechMasters Truck 2011”e, 11 ülkeden 12.000 teknisyenin arasından seçilen 55 finalist katıldı.

Finalde;

  • Musa Döner    Müşteri Danışmanı                 Koluman/Tarsus
  • Yaşar Altaş     Arıza Teşhis Teknisyeni                     Hasmer/Düzce
  • Ercan Karaköse          Sistem Teknisyeni (Tahrik Sistemleri)           Mengerler/Ankara
  • Selçuk S. Karadere    Sistem Teknisyeni (Yürüyüş Takımları)   Bayraktarlar/Merkay
  • Gürkan Gürses           Bakım Teknisyeni                  Birollar/İstanbul

Mercedes-Benz teknisyenleri Türkiye’yi temsil etti.

Pratik sınav, yazılı sınav, beceri sınavı ve takım çalışması olmak üzere 4 farklı aşamadan oluşan final sınavları, 8 Kasım 2011 tarihinde gerçekleştirildi. Bakım teknisyenliği kategorisinde yarışan Gürkan Gürses, Dünya Birinciliği’ni kazandı.

9 Kasım 2011 tarihinde, Mercedes-Benz Müzesi’ nde gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren başarılı teknisyenlerin ödüllerini Daimler AG Global Servis ve Parça Direktörü Dr. Frank Reintjes ve Daimler AG Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Hubertus Troska takdim ettiler.