GOODYEAR; 3D-BIS (3 Boyutlu Blok Kilitleme Sistemi) Teknolojisi’ne sahip ilk yönlü kış lastiği UltraGrip8’i, İstanbul’da düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı.

 110 yılı aşkın süredir dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Goodyear, patentini aldığı 3D-BIS (3 Boyutlu Blok Kilitleme Sistemi) Teknolojisi’ne sahip ilk yönlü kış lastiği olan yeni UltraGrip 8 kış lastiğini Türk tüketicilerine sundu.

 UltraGrip 8’i tanıtmak amacıyla Goodyear Türkiye tarafından, Istanbul’da düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Goodyear Türkiye Genel Müdürü Andreas Niegsch, Goodyear olarak bugüne kadar ilk hava basınçlı araç lastiği, ay yüzeyinde ilk iz bırakan lastik, patlasa da gidebilen RunOnFlat lastiği, buzda daha iyi performans için aktif çivi teknolojisi ile güvenli virajlar için viraj kavrama teknolojisi gibi devrim niteliğinde buluşlara imza attıklarını da belirtirken, “Son teknoloji ürünü lastikler geliştirmek için Goodyear, her yıl dünya genelinde 400 milyon doların üzerinde yatırım yapmaktadır” dedi.

 Tüketicilerin kış lastiğinden beklentilerinin ilk 3 sırasında “güvenlik” yer alıyor…

Goodyear olarak Türkiye pazarındaki son kullanıcılar arasında yaptıkları araştırma sonuçlarına değinen Niegsch, “Tüketicilerin kış lastiğinden beklentilerinin ilk 3 sırasında “güvenlik” yer alıyor. Her ne kadar tüketiciler güvenli sürüş konusuna büyük önem verse de, binek kış lastiklerinin kullanımı 2010 yılında toplam Türkiye pazarının sadece yüzde 12’sini oluşturmuştur. Bu rakam, Türkiye binek kış lastiği pazarı açısından adetsel olarak 2009’a göre yüzde 25’lik bir artışı ifade etse de, hâlâ Avrupa’nın önemli ölçüde altındadır ve Türkiye’de kış aylarında yol güvenliği konusunda bilinci artırmak gerektiğinin somut bir kanıtıdır” dedi.

 Yeni UltraGrip 8 kış lastiği, tüm sırt deseninde sahip olduğu 3D-BIS Teknolojisi ile yolu daha iyi kavramanızı sağlar…

1971 yılından bu yana birçok uluslararası test dergileri ve kuruluşları tarafından düzenlenen testlerde birincilik kazanan UltraGrip ailesinin en yeni üyesi Ultra Grip 8 hakkında detaylı bilgi veren Goodyear Türkiye Tüketici Lastikleri Pazarlama Müdürü Asena Taniş Ulugergerli, özellikle sıcaklığın +7 derecenin altına düştüğü aylarda, yaz lastikleri hamur bileşimleri nedeniyle sertleşerek artan fren mesafesine ve azalan yol tutuşuna neden olduğunu belirtti.

 Yeni kış lastiği UltraGrip 8’in, Goodyear patentli 3D-BIS (3 Boyutlu Blok Kilitleme Sistemi) Teknolojisi ile geliştirildiğini ifade eden Taniş, “3 Boyutlu Blok Kilitleme Sistemi Teknolojisi; lastik sırtındaki kılcal kanalların yolu sıkıca kavramasını sağlar. Goodyear mühendisleri tarafından geliştirilen bu teknolojiyle; yüksek kılcal kanal yoğunluğu sayesinde buzda ve karda ekstra yol tutuşu sağlanmıştır. Kılcal kanallar, karı ve buzu kavrayan kenarlar demektir ve yolla temas etmeden önce açılarak yola tutunurlar böylece lastiğin yol tutuşu ve çekiş performansı artar

.Taniş sözlerine şöyle devam etti: “Aynı zamanda; hem ıslak hem kuru yollarda da mükemmel kontrol ve fren performansı sağlayabilmek için lastik bloklarının gerektiği yerde birbirine kilitlenmesi ve böylece sıkı ve sağlam olması gerekir. Özetle; UltraGrip 8 hem karlı ve buzlu hem ıslak hem de kuru zeminlerde güvenli bir kış performansı sunar. Böylece sürücüler, her koşulda yolculuklarına güvenle devam edebilirler.”dedi.