Palexpo Convention Center’da 6 Mart tarihinde basın mensuplarına kapılarını açacak olan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı 18 Mart tarihine kadar devam edecek.

Jaguar I-PACE

Bu yıl 88.’si düzenlenecek fuarda Jaguar Land Rover, birçok modelini otomobiltutkunları ile buluşturacak. Merakla beklenen Jaguar I-PACE ve Range Rover SV Coupé modellerinin 6 Mart tarihinde saat 11:45’teki (CET) basın toplantısı ile Dünya Prömiyerleri gerçekleşecek.

Jaguar I-PACE: Jaguar’ın PACE ailesinin en yeni üyesi ve Jaguar’ın tamamen elektrikli modeli olan I-PACE, güçlü bir spor otomobil perfomansı, dört çeker çevikliği ve beş koltuklu SUV kullanışlılığını birlikte sunuyor. Binlerce otomobiltutkunları, merakla beklenen elektrikli performans SUV’u ile ilgilendiklerini web sitesinde yer alan ‘Satın Almak İstiyorum’ butonuna tıklayarak uzun zaman önce gösterdi. Türkiye’de de Jaguar I-PACE’e benzer şekilde yüksek talep ve ilgi gösterildi, yüzlerce form dolduruldu.

1 Mart itibariyle Türkiye’de 2.000 € ön ödeme ile siparişe açılan Jaguar I-PACE, Türkiye’de 88.000 €’dan başlayacak satış fiyatlarıyla sunuluyor.

Jaguar I-PACE, iki sabit mıknatıslı senkron elektrikli motor ile hareket ederek 400 bg güç ve 696 Nm tork üretiyor. Ayrıca tek bir tam şarj WLTP döngüsünde 480 km menzil sunuyor. Jaguar I-PACE’in 90 kWh gücündeki bataryası yüksek enerji yoğunluklu lityum iyon hücrelerinden meydana geliyor ve maksimum menzil, performans ve verimlilik sunan en iyi teknolojiyi barındırıyor.

Range Rover SV Coupé: Dünyanın ilk full-size lüks SUV coupé’si olarak lanse edilen Range Rover SV Coupé Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkıyor. 700Nm tork üreten, 5.0 litre V8 Supercharged benzinli motora sahip olan model, dünyada sadece 999 adet üretilecek.


mouse ile üzerine gelince