Palexpo Convention Center’da 6 Mart tarihinde basın mensuplarına kapılarını açacak olan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı 18 Mart tarihine kadar devam edecek.

Yeni BMW X2

Bu yıl 88.’si düzenlenecek fuarda 6 Mart tarihinde saat 13:15’deki (CET) basın toplantısı ile Yeni BMW X4’ün dünya ve birçok BMW modelinin Avrupa Prömiyerleri gerçekleşecek ve tüm yeni modeller otomobiltutkunları ile buluşacak.

  • Yeni BMW X4: Fuarda Dünya Prömiyeri gerçekleştirilecek olan Yeni BMW X4, orta ölçekli otomobil sınıfının premium segmentinde yer alan İlk Spor Aktivite Coupe’dir. Dünya genelinde 200.000’in üzerinde satış rakamına ulaşan model, şimdi çok daha eşsiz bir tasarıma sahip, premium iç tasarım ortamı çarpıcı bir şekilde sportif ve son teknoloji sürüş asistan sistemlerinin yanı sıra en yeni BMW ConnectedDrive işlevlerini içeriyor.
  • Yeni BMW X2: Fuarda Avrupa Prömiyeri gerçekleştirilecek olan Yeni BMW X2, sportif şıklığı BMW X modellerinin bilinen güçlü karakteri ile birleştiren bağımsız tasarıma sahip kompakt Spor Aktivite Coupé’dir. Atletik, dört kapılı bir X Coupé olan Yeni BMW X2, en yeni BMW ConnectedDrive hizmetleri, çeşitli sürüş asistan sistemleri ve ön cama bilgi yansıtma özelliği ile BMW Head-up Display gibi seçeneklerini içeriyor.
  • Yeni BMW M3 CS: Fuarda Avrupa Prömiyeri gerçekleştirilecek olan, artırılmış güç çıkışı, özel süspansiyon detayları ve özel donanıma sahip özel yüksek performanslı bu model sınırlı sayıda üretildi. BMW M GmbH, BMW M3’ü ve özellikle güçlü motor sporları ilhamını temel alan büyüleyici özel üretim modellerin 30 yıllık geleneğini devam ettiriyor. (ortalama yakıt tüketimi: 8,5 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 198 g/km)
  • Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer ve Yeni BMW 2 Serisi Gran Tourer: Fuarda Avrupa Prömiyeri gerçekleştirilecek olan, Spor Aktivite Tourer segmentinde kapsamlı bir şekilde güncellenmiş premium kompakt modeller ve tasarım, geliştirilmiş motor teknolojisi ve BMW ConnectedDrive’ın sunduğu yenilikçi bağlantı teknolojisinden yararlanıyor. Başarılı otomobil konsepti, alan işlevselliğini markanın bilinen sportifliği ile birleştiriyor.
  • Yeni BMW i8 Roadster ve Yeni BMW i8 Coupe: Fuarda her iki modelin de Avrupa Prömiyeri gerçekleştirilecektir. Öncü ve dünyanın en başarılı plug-in hybrid spor otomobilinin büyüleyici cazibesini şimdi üstü açık olarak da deneyimlemek mümkün. BMW i8 Roadster, özel süspansiyon ayarı, martı kanadı kapılar, karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) yapılmış ön cam çerçevesi ve elektrikle çalışan soft-top’a sahiptir. Her iki model de dinamik özellikleri artıran ve çok daha yoğun bir elektrikli sürüş deneyimi sunan geliştirilmiş BMW eDrive teknolojisi sunuyor. Yeni BMW i8 Roadster ortalama yakıt tüketimi: 2,1 l/100 km; ortalama güç tüketimi: 14,5 kWh/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 46 g/km) ve Yeni BMW i8 Coupe için (ortalama yakıt tüketimi: 1,9 l/100 km; ortalama güç tüketimi: 14,0 kWh/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 42 g/km)
  • BMW i pek çok başarıya imza atmıştır. 2017 yılında BMW i, BMW iPerformance ve MINI markalarına ait tamamen elektrikli veya plug-in hybrid sürüş sistemlerine sahip otomobiller 100.000’in üzerinde satış rakamına ulaştı. BMW i elektrikli mobilitede dünya liderleri arasında yer alıyor. BMW Group, %21’lik pazar payı ile Avrupa’da elektrikli otomobiller için otomobil ruhsat alımı sıralamalarında en üst sırada yer alıyor. BMW Group, dünya genelinde %10’luk bir pazar payına sahip ve ayrıca global liderlerden biridir. BMW i, elektrikli mobilite alanında başarılı bir sistem tedarikçisi ve mobilite hizmetleri sağlayıcısı olarak öne çıkan bir konumda yer alıyor.

mouse ile üzerine gelince