Tekirdağ’da 26 Temmuz Pazar günü yapılacak olan Drift Show için hazırlıklar son hız devam ediyor. Süleymanpaşa Belediyesi katkılarıyla yapılan organizasyon için ayarlanan Tekirdağ merkezindeki alanda hazırlıklar Süleymanpaşa belediyesi tarafından tamamlandı.

Drift Fest Tekirdag

Turkish Drift Fest Series’in ilk ayağı 26 Temmuz Pazar günü Tekirdağ’da yapılacak. 7 Drift pilot tarafından gerçekleştirilecek aktivitede renkli anlar yaşanacak. Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi desteği ile yapılan organizasyona Tekirdağ İl Spor Müdürlüğü ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü destek veriyor.

Tekirdağ sahilinde bulunan Dolgu Alanı diye tabir edilen asfalt zeminde gerçekleştirilecek Drift Fest’te pilotlar hünerlerini sergileyecek. Saat 12’de başlayacak Aktivite 17’ye kadar sürecek. Tekirdağ dışında İstanbul başta olmak üzere büyük bir seyirci kitlesinin gelmesi bekleniyor. Türkiye’nin en renkli Drift pilotları arasında yer alan Volkan Arısoy, Abbas Çimen, Timur Pomak, Kemal Güvenkaya, Mahmut Elbir, Erhan Babacan ve Cem Karakuş Tekirdağ’da hayranları ile buluşacak. Yapılacak Drift Show ve yarışçıların imza etkinliği güne renk katacak.

Turkish Drift Fest Series’in organize eden Ahmet Said Özen, son yıllarda Drifte artan talebin bu tür Showlarla kitlerle daha yakın olduğunu belirtti. Ayrıca Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’Drifte verdiği destek sayesinde Tekirdağ’da her yıl gerçekleşen aktiviteler bölgede taktir kazandı. Onun sayesinde Tekirdağ ve civarında Drift en çok tanınan motorsporu etkinliği oldu. 26 Temmuz Pazar günü etkinliğimizin oldukça renkli geçmesini bekliyoruz. Tüm Drift tutkunlarının buraya bekliyoruz dedi.

Süleymanpaşa Belediyesi sponsorluğunda yapılan aktivitenin diğer destekçileri ise, BRS Türkiye, Norm Reklam, Real Power Magazin, AutoClub, Tarihi Sebat Lokantası, Raanan Estetik, Tefod, MTG Performance, Pozitif Dijital& Copy Center ve V&A Danışmanlık Hizmetleri bulunuyor.