Dünyanın lider filo kiralama şirketi LeasePlan, kuruluşunun 50’nci yılını ilginç bir etkinlik ile kutluyor. Şirketin genel merkezi Hollanda’dan yolan çıkan bir araç, LeasePlan’in faaliyet gösterdiği 25 ülkeyi dolaşıyor. O ülkedeki LeasePlan çalışanları tarafından kullanılan araç, 16 Eylül’de İstanbul’u da ziyaret etti.

LeasePlan_otomobiltutkunu_Audi A6 LeasePlan_LeasePlan Filo Kiralama

Hollanda’dan 2 Eylül tarihinde yola çıkan Audi A6 model araç, sırasıyla Danimarka, Norveç, İsveç, Finlandiya, Rusya Polonya, Slovakya, Macaristan ve Romanya’yı ziyaret ettikten sonra Türkiye’ye geldi.

16 Eylül’de İstanbul’daki LeasePlan Türkiye Genel Merkezi’ne, Romen LeasePlan çalışanları tarafından getirildikten sonra, Türkiye ekibine teslim edildi. Türk ekip ise, 17 Eylül’de aracı, Atina’da Yunan meslektaşlarına teslim etti. Bir sonraki durağı İtalya olacak aracın yolculuğu 7 Ekim’de Hollanda’da son bulacak.

5 hafta sürmesi beklenen özel etkinlikte, LeasePlan aracı toplam 20 bin kilometre yol yapacak. LeasePlan çalışanları, çevresel sürdürülebilirlik ve kaynakların verimli kullanılmasına dikkat çekmek için, rotayı en düşük yakıt tüketimiyle kat etmeye çalışacak.

LeasePlan_otomobiltutkunu_Audi A6 LeasePlan_LeasePlan Filo Kiralama_LeasePlan Rent a Car