Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği’nin (TOKKDER) 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. İki yıl için görev yapacak olan yeni yönetim kurulunun başkanlığına LeasePlan Genel Müdürü Türkay Oktay seçildi. Oktay, TOKKDER’in Türkiye günlük ve operasyonel kiralama sektörleri konusunda tek referans noktası konumuna getirmeyi amaçladıklarını ve sektörün hızlı ve güvenli gelişimine önemli katkılar sağlayabilmek üzere birçok proje hazırlığında olduklarını söyledi.

LeasePlan TOKKDER

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği’nin (TOKKDER) 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı 18 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirildi. İki yıl için görev yapacak olan yeni yönetim kurulunun başkanlığına, LeasePlan Genel Müdürü Türkay Oktay seçildi. Türkay Oktay, genel kurul toplantısında yaptığı konuşmada göreve geldiklerinde günlük ve operasyonel kiralama sektörünün hızlı ve güvenli gelişimine önemli katkılar sağlayabilmek üzere birçok projeye imza atmayı hedeflediklerini ifade etti. Oktay, yönetim kurulunun faaliyet dönemi içinde gerçekleştirdiği çalışmalarda, TOKKDER’in Türkiye günlük ve operasyonel kiralama sektörleri konusunda tek referans noktası konumuna getirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Türkay Oktay ayrıca; “Sektörümüzü uzun zamandır olumsuz yönde etkilemekte olan hafif ticari araçların operasyonel olarak kiralanmasının önündeki engellerin kaldırılabilmesi için TOKKDER olarak 2013 yılında kapsamlı bir proje yürütmeye başladık. Bu amaç doğrultusunda bazı diğer sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde girişimlerimiz devam ediyor. Yine sektörümüzün gelişimi için önemli bir eksiklik olan kiralama sektörü ile ilgili sağlıklı veri ve raporların oluşturulmasına yönelik araştırmalarımıza devam edeceğiz ve tüm verileri şeffaflık ilkesi çerçevesinde kamuoyu ile paylaşacağız” açıklamasında bulundu.

İkinci kez TOKKDER başkanlığına seçilen Türkay Oktay, 2008 yılından bu yana LeasePlan Türkiye Genel Müdürlüğü görevini sürdürüyor. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Oktay, Bilkent Üniversitesi’nden de MBA derecesine sahip. Kariyerine bankacılık ve finans sektöründe başlayan Türkay Oktay, hazine, yatırım ve fon yönetimi departmanlarında çalıştıktan sonra, 2001-2004 yılları arasında AK Yatırım Genel Müdürlüğü görevinin ardından operasyonel kiralama sektörüne geçti.