Düzce Offroad Kulübü tarafından 18-19 Nisan tarihlerinde Düzce Gümüşova’da düzenlenen 2015 Türkiye Trial Şampiyonası ikinci yarışı, 16 araç ve 32 sporcunun 8 takım halinde mücadelesine sahne oldu…

tosfed_trial_sampiyonasi_Otomobiltutkunu

2015 Türkiye Trial Şampiyonası 2. yarışı, 18-19 Nisan tarihinde Düzce Otomobil Sporları ve Offroad Kulübü (DOSOD) tarafından Düzce’nin Gümüşova beldesi Selamlar köyünde özel olarak hazırlanan parkurda gerçekleştirildi.

2 gün boyunca büyük heyecana sahne olan organizasyonda, 16 araç ve 32 sporcu 8 takım halinde parkuru en kısa sürede geçebilmek için mücadele etti. Yardımlaşma ve offroad ruhunun ön planda tutulduğu trialde sezonun ikinci yarışında Emirhan Kutlu-Ali Çapan ve Uğur Demirci-Samet Aygül’den oluşan Texxoff takımı birinciliğin sahibi oldu. İzleyicilerden de büyük ilgi gören organizasyonda ikinci sırada Cihangir Gürcan-Erhan Arslan ve Mehmet Demir-Fatih Arslan ekiplerinden oluşan Trayback Team yer aldı. 2 gün sonunda eşit puana sahip olan iki takım Ersin Yıldız-Mehmet Özdemir ve Hamza Yıldız-Yasin Yıldız’dan oluşan Yeha ile, Ertan Uçar-Mehmet Berat Atagün ve Hakan Çarker-Ayhan Ademoğlu’ndan oluşan Team Mobil 1 üçüncülüğü paylaştılar.

Yarışı izleyen Düzce Valisi Ali Fidan da, organizasyon sonunda birinciliği kazanan Texxoff takımının aracında sağ koltuğa geçerek yarış heyecanını bizzat yaşadı. Daha sonra yarış parkurunda gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren sporcuların ödülleri de Vali Ali Fidan tarafından verildi.

2015 Türkiye Trial Şampiyonası, 30-31 Mayıs tarihlerinde BASK tarafından Bursa’da düzenlenecek olan 3.ayak yarışları ile devam edecek.