Castrol Ford Team Türkiye, 2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın beşinci ayağı Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde şampiyonluğa bir adım daha yaklaşmayı hedefliyor. Bu yıl Türkiye Şampiyonası’nın yanı sıra Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisiyle Avrupa Ralli Kupası ERT’de de zafer hedefleyen Castrol Ford Team Türkiye,  bir anlamda ev sahibi olduğu Ford Otosan Kocaeli Rallisi için hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl takım olarak şampiyonluklarını ilan ettikleri Kocaeli Rallisi’nde bu yıl da en iyi sonuçları almayı istediklerini ifade eden Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “Kocaeli Ford Otosan’ın ve dolayısıyla takımımızın evi gibi. Burada Türkiye Şampiyonası için gerekli puanları toplayıp ERT’nin bir sonraki ayağı olan Bulgaristan-Sliven’e iyi bir antrenman yaparak ve yüksek motivasyonla gitmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Castrol Ford Team Turkiye_Otomobiltutkunu

Castrol Ford Team Türkiye, KOSDER tarafından organize edilen 2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın beşinci ayağı Ford Otosan Kocaeli Rallisi için hazırlıklarını tam gaz sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl sezonunun bitimine bir yarış kala takımlar şampiyonluğunu getiren mücadelenin bu yılki etapları öncesinde Castrol Ford Team Türkiye toplam 212 puanla takımlar sıralamasında lider konumda bulunuyor. Pilotlar sırlamasında ise Castrol Ford Team Türkiye’den Murat Bostancı – Onur Vatansever birinci, Orhan Avcıoğlu – Burçin Korkmaz ikilisi de ikinci sırada yer alıyor.

Ford Otosan’ın sponsoru olduğu Kocaeli Rallisi, Castrol Ford Team Türkiye için kendi evindeki etaplarda yarışmak anlamını da taşıyor. Türkiye Ralli Şampiyonası’nın bir önceki ayağı olan Boğaziçi Rallisi’nde ilk iki sırayı alarak 2015 şampiyonluğu için önemli bir adım atan Castrol Ford Team Türkiye’de hedef, bu yarışta da aynı başarıyı yakalamak olacak.

Avrupa Ralli Kupası ERT’de lider konumda bulunan Castrol Ford Team Türkiye’den Murat Bostancı, co-pilotu Onur Vatansever ile iki cephede birden mücadele ettiklerini vurgulayarak şunları söyledi: “Ralli dünyasının UEFA Kupası olarak nitelendirebileceğimiz ERT’de lider durumdayız. Ancak Türkiye Şampiyonası’ndaki konumumuzu korumak ve pilotlar şampiyonluğuna bir adım daha yaklaşmak için tam konsantrasyonla çalışmalara devam ediyoruz. Geçtiğimiz yarışta pilotlarımız Orhan Avcıoğlu – Burçin Korkmaz ikilisi takımlar şampiyonluğu için çok değerli puanlar kazandılar. Kocaeli Rallisi’nde de hem pilotlar hem de takımlar şampiyonluğu için ortak bir stratejiyle ilk sıraları alacağımıza inanıyoruz.”

Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı da bu yıl iki şampiyonda birden yarışmalarının daha fazla sorumluluk ve konsantrasyon gerektirdiğini ifade etti. Serdar Bostancı, “Avrupa arenasını uzun zamandır hedefliyorduk. Bu yıl kararlı bir atakla önemli bir konuma geldik. Türkiye Ralli Şampiyonası da her geçen yıl daha büyük rekabete sahne oluyor. İki kulvarda da başarıyı hedefliyoruz. Castrol Ford Team Türkiye’nin 19 yıllık geleneğinde her zaman başarı olmuştur, bu müstesna sezonda da hedefimiz takımlar ve pilotlar şampiyonu olmak” dedi. Serdar Bostancı, “Ford Otosan’ın fabrika takımı olarak kendi evimiz olan Kocaeli’deki yarışların anlamı büyük. Geçtiğimiz yıl takımlar şampiyonluğunu ilan ettiğimiz bu ayakta bu yıl da büyük hedefe bir adım daha yaklaşmayı amaçlıyoruz” sözleriyle Kocaeli Rallisi’ne farklı bir tempoda hazırlandıklarını kaydetti.