Yeni Grandland X modern, dinamik hatlar, havalı SUV görünümü ve yükseltilmiş oturma pozisyonu ile Alman otomobil üreticisi Opel’i ülkemizde payı her geçen gün büyüyen kompakt SUV segmentinde temsil ediyor. Mokka X ve Crossland X modellerinin yanında Opel SUV ailesinin üçüncü üyesi olan Grandland X büyüyen segmente iddialı. Opel’in diğer SUV modellerinden 20 cm daha uzun olan Grandland X, ülkemizde geçen yıl Kasım ayında satışa sunuldu.

Opel GrandlandX

Markanın “Heykelsi Tasarım Alman Mühendisliği ile Buluştu” şeklinde özetlediği tasarım felsefesini yansıtan Grandland X’in alt kısmındaki SUV tipi kaplamaları off-road yeteneğine de vurgu yapıyor. Aracın yan tarafındaki Opel Grandland X Test Day_Snow Testdiğer Opel’lerde de görmeye alışık olduğumuz keskin bıçak hatları Grandland X’in bir Opel olduğunu net şekilde vurguluyor. Opsiyonel olarak sunulan siyah tavan ise müşterilere aracını kişiselleştirme imkanı veriyor. Arka tarafta ise, geniş duruş, gümüş rengi korumalar ve ince LED stop lambaları ile yeni modelin sportif ve kaslı görünümüne katkı sağlıyor.

Kalite iç mekanda da kendini gösteriyor. Sade ve yolculuk yapanları ferah hissettirecek şekilde tasarlanmış kokpitin gösterge paneli ve dokunmatik ekranlı orta konsolu yatay olarak ve sürücüye doğru konumlanmış. Orta konsol üç ana yatay bölüme ayrılmış. Bu bölgeler bilgi-eğlence sistemine, klima kontrollerine ve şasi özelliklerine kolay erişim sağlıyor. İç mekanda kullanılan yüksek malzeme kalitesi sayesinde Grandland X ile yolculuk edenler kendilerini iyi hissediyorlar. Opsiyonel olarak sunulan panoramik sunroof ise iç mekanı daha da ferah hissetiriyor. Ön ve arka koltuk ve direksiyon simidi ısıtmanın yanı sıra, bir Opel’den beklenecek şekilde AGR sertifikalı ortopedik koltuklar Grandland X’te de bulunuyor.

2.675 mm’lik aks aralığı sayesinde Opel’in yeni Kompakt SUV’si iç mekanda yolcularına geniş bir iç mekan sunuyor. 514 litre (koltuklar yatırıldığında 1.652 litre) bagaj hacmi ise cömert bir taşıma kapasitesi sağlıyor. Otomatik açılıp kapatılabilen bagaj kapağı ise Grandland X kullanıcılarına bagaj yüklemede önemli bir kolaylık sağlıyor. Sadece bir ayak hareketi ile kapağı-açıp kapamak mümkün.

OpelGrandlandX

Opel Grandland X canlı ve verimli motorları ile sürüş keyfi konusunda iddialı. Her iki motor da gelişmiş 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile geliyor ve Start/Stop özelliğini standart olarak sunuyor:

 • 2 Turbo Benzinli motor 130 hp güç üretiyor ve 1,750 devirde 230 Nm tork sunuyor (şehir içi 6.4-6.0 l/100 km, şehir dışı 4.9-4.5 l/100 km, ortalama 5.5-5.1 l/100 km, 127-117 g/km CO2)
 • 1.6 Dizel motor ise 120 hp güç üretiyor ve 1,750 devirde 300 Nm tork sunuyor (şehir içi 5.1-4.7 l/100 km, şehir dışı 4.2-3.5 l/100 km, ortalama 4.6-4.0 l/100 km, 118-104 g/km CO2)
 • Temmuz 2018’de 1.5 Dizel 130 HP 8 ileri otomatik ve 6 ileri manuel, 1.2 120 hp manuel seçenekleri, 2020’de Plug in Hybrid versiyonu da pazara sunulacak bu versiyon dört çeker seçeneğini de kapsayacak

Grandland X yolculuğu daha konforlu ve güvenli hale getirmek için de gerekli ultra modern destek sistemlerine de sahip. Yaya tespit ve acil fren destekli ön çarpışma uyarı sistemi, Sürücü yorgunluk tespit sistemi, Gelişmiş park desteği bu özelliklerden sadece birkaçı. Opsiyonel olarak sunulacak Otomatik Cruise Control sistemi ise seçilen hızda önde seyreden otomobille belirlenen mesafeyi koruyabiliyor ve gerek olduğunda aracı tümüyle durdurup tekrar hareket edebiliyor. Üstün güvenlik sistemleri sayesinde Grandland X Euro NCAP’ten de beş yıldız almayı başardı.

Opel Grandland X Test_SUV GrandlandX

Grandland X tüm yol koşullarında güvenli sürüş vaat ediyor. Excellence donanım seviyesinde standart olarak sunulan elektronik IntelliGrip Çekiş Sistemi ile bu güvenliği daha da artırmak mümkün. Sürücü sistemi kullanarak beş farklı sürüş modu arasından tercih yapabiliyor. Sonrasında sistem, otomatik olarak ön tekerleklere tork dağılımını, vites değişim noktalarını ve gaz tepkisini koşulların gerektirdiği şekilde otomatik ayarlıyor. Böylece Grandland X kar, kum, çamur ya da ıslak zemin gibi zor koşullarda etkili yol tutuşu sağlıyor.

Opel, aydınlatma teknolojilerindeki lider konumunu Grandland X ile perçinlemeyi sürdürüyor. Alman otomobil üreticisinin bu modelde sunacağı AFL LED farlar seyredilen yolun ve çevrenin durumunu tespit edip bünyesinde barındırdığı aydınlatma modlarından en uygununu seçiyor. Böylece her koşulda sürücüsüne optimal aydınlatma sunuyor.

IntelliLink bilgi-eğlence sistemine Android Auto ve Apple CarPlay aracılığı ile akıllı telefonlarını entegre edebiliyorlar. Ayrıca akıllı telefonları kablosuz sarj etme imkanı da mevcut. Yolculuk yaparken üstün ses kalitesi de talep eden müşteriler, sekiz hoparlör ve bir subwoofer ile gelen Denon premium ses sistemini de opsiyonel olarak alabiliyorlar.

Opel Grandland X Test_SUV Grandland X Test

“Opel gerçek bir Alman markası olarak kalacak”

Grandland X test sürüş etkinliği sırasında soruları yanıtlayan Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik şu açıklamalarda bulundu:

“2012’den günümüze PSA ile hâlihazırda süregelen başarılı işbirliğimizin meyvesi Grandland X, PSA’daki çalışma arkadaşlarımızla birlikte ne kadar uyumlu çalıştığımızın ve markalarımızın değerlerine sadık, heyecan verici otomobiller yaratacağımızın bir göstergesi. Avrupa’da ve ülkemizde kompakt SUV segmenti önümüzdeki dönemdeOpel Grandland X Test Day yoğun rekabete sahne olacak olsa da Yeni Grandland X ile biz bu rekabete hazırız. Sportif tasarımı, Hafifliği, Ferah ve sade iç mekanı, Geniş bagaj hacmi, üstün teknoloji ve konfor özellikleri ve verimli motor-şanzıman seçenekleri ile müşterilerimizin Grandland X’i tercih etmesi için birçok sebep mevcut.

Gelecekte de Opel markamız herkes için Alman yüksek teknolojisi, mühendisliği ve tasarımı sözünü tutmaya devam edecek. En yeni ve faydalı yenilikleri herkes için ulaşılabilir kılmayı sürdüreceğiz. Platform ve Güç Aktarım sistemleri gibi Grup PSA teknolojilerine dayalı tüm Opel otomobilleri Rüsselsheim’da geliştirilecek, böylece Opel’ler her zaman Opel kalacak. Otomobillerimizi müşterilerimizin bizi tercih etmesinde fark yaratan temel unsurları koruyacak şekilde tasarlayacağız: Alman mühendisliği, kalitesi ve güvenilirliği.

Diğer taraftan PSA grubu ile birlikte, pazar payımız yaklaşık yüzde 17’ye ulaştı ve Avrupa’nın en büyük ikinci otomobil üreticisi konumuna geldik. Böylece, sürekli değişim gösteren rekabetçi pazarda daha da başarılı olmak için ihtiyacımız olan güce sahip olduk. Geleceğe güvenle bakmamıza imkan tanıyan bir diğer gelişme ise, 9 Kasım 2017 tarihinde başarılı ve güçlü bir gelecek için açıkladığımız PACE! planımız.

Bu plan doğrultusunda Opel markamızı sürdürülebilir kârlılığa sahip, Elektrikli ve küresel bir şirket haline getireceğiz. Geleceğimizi güvence altına alacağız ve Groupe PSA’nın gelişimine Alman detaycılığı ile destek vereceğiz.

 • 2020’de 9 yeni modelimizi pazara sunmuş olacağız
 • 2022’den itibaren 20 yeni ihracat pazarına ulaşarak küresel boyutta kârlı ihracat fırsatlarını yakalayacağız
 • 2024’ten itibaren tüm Opel modellerimiz, geliştirilmesine yoğun katkı verdiğimiz PSA ortak mimarilerine sahip olacak.

Planı uygulanmaya başladık ve tüm ekibimiz hedeflerimize ulaşmak için son gücüyle çalışıyor.”

Opel Grandland X_Opel Turkiye Genel Muduru Ozcan Keklik

2017’de Enjoy ve Excellence donanım seviyelerinde satışa sunulan Grandland X’e 2018’de panoramik cam tavan hariç tüm opsiyonları bünyesinde barındıran Ultimate seviyesi de eklendi. 2018 model yılı tavsiye edilen satış Opel Grandland X Ultimatefiyatları ise şu şekilde:

Enjoy

 • 2 130 HP Manuel Şanzıman S&S MT-6 (Benzin) 140 bin 900 TL
 • 2 130 HP Otomatik Şanzıman S&S AT-6 (Benzin) 160 bin 900 TL
 • 6 120 HP Manuel Şanzıman S&S MT-6 (Dizel) 167 bin 900 TL
 • 6 120 HP Otomatik Şanzıman S&S AT-6 (Dizel) 178 bin 900 TL

Excellence

 • Excellence 1.2 130 HP Manuel Şanzıman S&S MT-6 (Benzin) 171 bin 900 TL
 • Excellence 1.2 130 HP Otomatik Şanzıman S&S AT-6 (Benzin) 182 bin 900 TL
 • 6 120 HP Manuel Şanzıman S&S MT-6 (Dizel) 189 bin 900 TL
 • 6 120 HP Otomatik Şanzıman S&S AT-6 (Dizel) 200 bin 900 TL

Ultimate

 • 2 130 HP Otomatik Şanzıman S&S AT-6 (Benzin) 204 bin 900 TL
 • 6 120 HP Otomatik Şanzıman S&S AT-6 (Dizel) 222 bin 900 TL
 • Opel Grandland X