• Volkswagen’in her neslinde küçük sınıfın standartlarını belirleyen modeli Polo’nun yeni nesli, Vosmer’de görücüye çıktı. Baştan aşağı yenilenen tasarımı, büyüyen boyutları, daha geniş iç mekânı ve verimli motorlarıyla ön plana çıkan yeni Polo, kişiselleştirme seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Yeni sürüş destek sistemleri ile geleceğin teknolojisini bugüne taşıyan yeni Polo, 66 bin 200 TL’den başlayan fiyatlarla otomobilseverleri bekliyor. Altıncı nesil Polo, Türkiye’de ikisi benzinli, ikisi dizel olmak üzere toplam 4 farklı motor seçeneğiyle alınabiliyor.

Vosmer_Yeni Polo_Otomobiltutkunu

İlk olarak 1975 yılında üretimine başlanan ve o günden bu yana dünya çapında 16 milyondan fazla satış rakamına ulaşarak Volkswagen markasının en başarılı modellerinden biri olan Polo, altıncı nesliyle sınıfındaki iddiasını korumaya devam ediyor. Üst segment modellerde görmeye alışkın olduğumuz konfor, güvenlik ve teknoloji özellikleriyle donatılan yeni Volkswagen Polo, kişiselleştirme olanakları, verimli motor seçenekleri ve yenilikçi sürüş destek sistemleriyle, 66 bin 200 TL’den başlayan fiyatlarla Vosmer’de görücüye çıktı.

Dinamik tasarım özellikleri

Altıncı nesil Polo, MQB (Modüler Platform Yönetimi) adındaki yenilikçi platform sayesinde ilk bakışta fark edilen daha uzun ve daha geniş karoser ve uzayan aks mesafesi ile dikkat çekiyor. MQB’nin sağladığı avantajlarla Yeni Polo, bir önceki nesline göre 81 mm daha uzun, 69 mm daha geniş olmasına ve artırılmış karoser sağlamlığına rağmen aynı ağırlığa sahip. Önceki nesillere kıyasla daha maskülen ve dinamik tasarım öğelerine sahip olan yeni Polo, her açıdan bakıldığında yepyeni bir model olduğunu ilk bakışta belli ediyor.

Yenilikçi ve geniş iç mekân

Yeni Polo’da sürücü ve yolcular için daha geniş ve ferah bir iç hacim sunuluyor. Otomobilin 94 mm artırılan aks mesafesi, arka koltukta seyahat eden yolcular için çok daha geniş diz mesafesi sunarken, aynı zamanda selefine göre bagaj hacminin 71 litre artarak 351 litreye ulaşmasını sağlamış.