Yeni Renault SCENIC, Renault 1996 yılında birinci nesil Scénic ile ilk çok amaçlı kompakt Van’ı (MPV) icat etmiş oldu. Bugün, yani aradan geçen 20 yıl sonra Renault bu kavramı yeniden tanımlıyor.

Yeni Renault Scenic Cenevreautoshow 2016

Yeni SCENIC sadece sunduğu sürüş keyfi için değil aynı zamanda seyahat esnasında tüm aile bireylerine sunduğu konfor açısından da modern ve iddialı bir MPV. Yeni Renault SCENIC’in tasarımı ve çekiciliği bu yeni modelin eşsiz orantıları, tüm seride yer alan 20 inçlik jantlar ve bu segmentte daha önce görülmemiş baş döndürücü çift renk uygulaması ile alışılagelmiş MPV’lerden ayrılıyor.

Yeni SCENIC, DNA’sına bağlı olarak ailelerin tüm gereksinimlerini karşılıyor.Yeni Scenic, önceki nesillerinin başarısında büyük rol oynayan modülerliği yepyeni bir düzeye taşıyor ve arka koltuklarda kullanılan OneTouchFolding sistemi de dahil olmak üzere günlük araç kullanımını çok daha kolay hale getiriyor.

Bu arada, daha başka sürüş yardımcılarından oluşan kapsamlı bir listeye ek olarak yeni SCENIC, Yaya Belirleme Sistemli AEBS’nin(Acil Durum Fren Destek Sistemi) standart olarak yer aldığı ilk kompakt MPV.

Yeni SCENIC aynı zamanda genelde bir üst segmentte kullanılan bazı özellikleri de bünyesinde barındırıyor: örneğin MULTI-SENSEteknolojisi, 8.7-inçlik ekranı ve renkli baş üstü ekranı ile birlikte R-LINK2 gibi. Modelin dördüncü nesli aynı zamanda elektrikli HybridAssist dizel motor ile de sunulacak.

Yeni Grand SCENIC yaz aylarından önce günyüzüne çıkacak ve her iki araç da yıl sonundan önce Avrupa’da satışa çıkacak