AWD ( All Wheel Drive ) özelliği, Jaguar’ın tüm gücü arka tekerleklere aktaran karakteristik teknolojisinin yanında, yolun durumunu saniyede 100 kez topladığı verilerle analiz edip sürücünün amacına ve yolun ihtiyaçlarına göre gücü ön tekerleklere aktararak  performans, çekiş ve tork kaybı yaşatmadan daha kararlı ve güvenli bir sürüş sağlıyor.

Yeni Jaguar XF_Otomobiltutkunu

Akıllı Güç Aktarım Dinamiği (IDD – Intelligent Driveline Dynamics), otomobilin herhangi  bir nedenden dolayı ortaya çıkabilecek güç kaybı durumunu daha ortaya çıkmadan gelişmiş algoritmalarla belirleyip, gerekli güç (tork) aktarımını saniyenin onda biri kadar kısa bir sürede %100’e kadar arka tekerleklerden ön tekerleklere aktarabiliyor.

Yeni Jaguar XF AWD’nin alüminyumdan üretilmiş 180 bg ve 480 Nm torka sahip 2.0 litrelik 4 silindirli Ingenium dizel motoru, 100 km’de ortalama 4.9 lt yakıt tüketiyor. Düşük yakıt tüketiminin yanı sıra, kaliteden ödün verilmeden kullanılan malzeme, işçilik ve araç içi teknolojileriyle segmentinin en iyi arka koltuk diz mesafesine sahip olan Yeni Jaguar XF AWD, şoförlü kullanımlar için de maksimum konfor sağlıyor.