İlk sürüş, ilk izlenimler. Dünyanın önde gelen Japon üreticilerinden Suzuki, SUV segmentinde dengeleri değiştiren modeli S-CROSS’u Türkiye basın lansmanında deneyimledik. Yeni Suzuki S-CROSS akıllı hibrit teknolojisine sahip motor seçeneğiyle ilk defa karşımıza çıktı. Güçlü ve iddialı yeni yüzüyle, S-CROSS, yakıt verimliliği, yüksek performansı, Allgrip 4×4 çekiş sistemi, en güncel güvenlik donanımları ile duyguları harekete geçiren bir görünüm sergiliyor.

Dış Tasarım
Yeni S-CROSS, tasarımda detaylara gösterilen özen ona güçlü ve kendinden emin bir araç görünümü kazandırıyor. İlk görüşte güçlü tasarım vurgusunu karşısındakine hissettiren, S-CROSS’un piyano siyahına boyanmış, büyük ve heybetli ön ızgarası, krom çıta üzerine yerleştirilen Suzuki logosu ile tamamlanıyor. Önde ve arkada kullanılan gümüş süslemeler yeni S-CROSS’un agresif SUV görünümüne destek oluyor. Ön ve arka LED aydınlatma birimleri teknolojik ve modern bir görünüm kazandırırken, köşeli çamurluk kemerleri yan tasarıma güçlü bir güven duygusu kazandırmış.

İç Tasarım
Yeni S-CROSS, dinamik ve enerjik tasarımıyla tamamen farklı ve özgün bir duruş sergiliyor. Hem şehir içi hem şehir dışı yollarda keyifli bir sürüş konforu sunan S-CROSS; fonksiyonel kullanım alanları ve kabin içi dizaynı ile dikkat çekiyor. Büyük gösterge paneli, üç boyutlu tasarımıyla modern ve kaliteli bir görüntü sergiliyor. Apple CarPlay®, Android Auto™, sesli komut ve eller serbest Bluetooth® görüşme olmak üzere en güncel teknolojilerin yanı sıra yakıt tüketimi, sürüş mesafesi, Suzuki Akıllı Hibrit Sistemi enerji akışı gibi sürüş bilgileri dışında farklı uyarılar, geri görüş kamerası, 360 çevre görüş sistemi ve park sensörleri bilgilerini de görüntüleyen 9 inçlik bilgi-eğlence sistemi ve vites konsolundaki Allgrip Select paneli gibi ayrıntılarla ileri teknoloji iç mekânı kendine özgü bir hale getiriyor.

Performans
Daha geniş bir kitleye hitap edecek olan Yeni S-CROSS, yüksek torklu sahip 1.4 Boosterjet direkt enjeksiyonlu turbo benzinli motorla satışa sunuluyor. Yakıt verimliliğini daha da üst düzeyde sunabilmek için 48V hafif hibrit sistemle donatılan yeni S-CROSS, normal sürüş koşullarında, elektromotorla içten yanmalı motoru destekleyerek yakıt tüketimini düşürüyor. Sportif tasarımıyla güçlü SUV duruşuna farklı bir yorum getiren yeni Suzuki S-CROSS, performans ve donanım özellikleri anlamında tüketiciler için tercih edilebilir seçim olacak diyebiliriz, daha detaylı bilgi için size en yakın Suzuki bayisine giderek aracı incelemenizde fayda görüyorum.