Türkiye Distribütörlüğünü Şahsuvaroğlu Dış Ticaret’in yürüttüğü SsangYong’un, Şile Yolu Yeşilvadi Güsem eğitim merkezinde düzenlediği organizasyonda buluşan SsangYong Ailesi ve Değerli Basın Mensupları 03 Kasım Perşembe günü, keyifli bir gün geçirirken, bir yandan da XLV ve  Korando Sports 4×4 modelleriyle on road ve off road parkurlarında test sürüşü yapma fırsatını yakaladı.

ssangyong-xlv

Geçtiğimiz yıl B SUV segmentine 1,6 motor gücüne sahip ilk modeli olan Tivoli ile başarılı bir giriş yapan SsangYong yine bu yıl aynı platformda üretilen C SUV segmentinde yer alan XLV modeli ile satışlarına ivme kazandırmayı hedefliyor.

SsangYong, Tivoli modeli ile bekarların veya küçük ailelerin, XLV modeli ile ise daha geniş ailelerin tercihi olmayı hedefliyor. Tivoli platformunun, kompakt SUV yeteneği taşıyan, geniş ve ferah iç mekan ve daha fazla yük taşımak için uzatılması ile çocuklu ailelere de hitap edecek şekilde XLV modeli yaratıldı.

XLV modelinde ince ama dinamik karakter çizgileri gövde boyunca ritmik bir şekilde akıyor. Böylece “eXciting  Lifestyle Vehicle” mottosu ile dünyaya lanse edilen XLV modeli, SUV sürüş keyfini heyecan verici bir yaşam tarzına dönüştürüyor.

1.6 CRDi (E-VGT) dizel motor ve 1.6  Çift CVVT 16V DOHC benzinli motor seçenekleri ile pazara sunulan XLV modelinin her iki model seçeneğinde de düz ve otomatik vites seçenekleri bulunuyor.

SsangYong SUV ürün gamına ek olarak pick-up segmentinde de ürünü bulunan markaya pick-up 4×4 modelinin katılması ile daha güçlü ve geniş ürün gamına sahip oluyor. SsangYong, pick-up segmentinde geçmişte satış rekorları kıran 4×4 Actyon Sports modelinden sonra şimdi Korando Sports modelinin hem 4×4 hem de uzun kasa özelliklerine sahip modeli ile piyasadaki yerini koruyacağının da sinyallerini veriyor.

Korando Sports 4×4 2.0 CRDi (E-VGT) dizel motor ve 6 ileri düz vites seçeneği ile pazara sunuluyor. Korando Sports 4×4, iç hacimden ödün vermeden daha geniş bir kasa hacmi için, iç kasa boyu 345mm/34,5cm uzuyor. Korando Sports 4×4, arka helezon yaylı süspansiyon sistemi sayesinde otomobil konforunda sürüş deneyimi sağlıyor.

Korando Sports 4×4 hem özel hayatınızda hem de iş amaçlı kullanabileceğiniz konfor ve performansı aynı anda sunan bir pick-up olarak rakiplerinden ayrışıyor. Haftasonları şehrin karmaşasından uzaklaşıp muhteşem mekanların keşfinde yol arkadaşınız oluyor.

İstanbul’un Yeni Havaalanı için, “Hava Trafik Kontrol Kulesi’nin de tasarımlarını yapan ünlü İtalyan tasarım şirketi Pininfarina, yeni SsangYong modellerini de şekillendirecek. Ünlü İtalyan otomotiv tasarım şirketi ‘Pininfarina’yı satın alan Mahindra & Mahindra, otomotiv tasarımında geleceğe yön verecek adımı atıyor ve 60 Yıllık SUV tecrübesi İtalyan estetiği ile buluşuyor. Tech Mahindra, Pininfarina birlikteliği ile Avrupa otomotiv pazarının içinden gelen tasarımcıların deneyimlerinden yararlanarak, daha büyük bir pazara erişim şansı ile yenilik ve sıradışı bir tasarım ilhamı yaratmayı hedefliyor.

Kampanyalar ve SsangYong modelleri ile ilgili tüm bilgilere www.ssangyong.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

ssangyong_korando-sports-4x4

SsangYong XLV:                                                       

 • Önde, bir kartalın kanatlarının yayılmasını andıran ve düzgün ince bir görünüm sergileyen, radyatör ızgarası ve farları arasında bütünleşen bir tasarım mevcut.
 • XLV, dış görünüş olarak sportif ve dinamik bir tasarım sunarken, Tivoli’den 238 mm daha uzun gövde yapısı sayesinde  297 litre fazla bagaj hacmi sunuyor. XLV, konforuyla olduğu kadar 720 litrelik bagaj hacmiyle de sınıfında lider.
 • XLV, akıllı telefonunuzu araçtaki 7 inç yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranına kolay entegre edebilmeyi sağlayan “smart connectivity” özelliğini kullanıcısına sunuyor.
 • Elektronik stabilite programı  (ESP), yokuş kalkış asistanı (HSA), lastik basınç takip sistemi (TPMS) yanında sürücü ve yolcu korumasını üst seviyelere taşımak üzere XLV’de birisi sürücü diz hava yastığı olmak üzere yedi hava yastığı bulunuyor.
 • XLV’de, gösterge paneli altı ayrı renk (kırmızı, mavi, sarı, mavi, beyaz ve siyah gökyüzü) seçeneği ile ruh halinize göre değiştirilebilir, ve geceleri sakinleştirici bir ortam yaratmak için daha sade bir görünüme bürünür.
 • Ayrıca XLV’de Euro 6 ile uyumlu 1.6 litre benzinli /dizel motor, 6 vitesli otomatik /manuel şanzıman, iki tekerlekten çekiş veya dört tekerlekten çekiş seçenekleriyle eşleşiyor.
 • XLV’de %38,5 oranında yüksek dayanımlı çelik kullanımı yapılmış olup ayrıca dayanıklılığı artırmak adına otomobilin 10 ana bölgesi sıcak press punto teknolojisi ile üretilmiştir.
 • XLV’de gündüz yanan led farlar sayesinde aracın trafikte görünürlüğü daha belirgin hale gelmiştir.
 • XLV’de ayrıca, 4×4 off-road yeteneği ve güvenlik için çok bağlantı kollu arka süspansiyon sistemi mevcut.
 • XLV, 167mm’lik yerden yüksekliği ve 20 derecelik yaklaşma açısı ile SsangYong’un SUV DNA’sına atıfta bulunuyor.
 • XLV için, 5 yıl ya da 100.000 km. (hangisi önce dolarsa biter) yasal garanti kapsamındadır.

ssangyong-korando-sports-4x4

SsangYong Korando Sports 4×4:

 • SsangYong’un, pick up sınıfında lider modeli Korando Sports 4×4, ESP (Elektronik Denge Programı) kapsamında geliştirilen paket güvenlik sistemiyle oldukça dikkat çekiyor. Sistem bütünlüğünü tamamlayan HSA (Yokuş kalkış desteği), ABS (Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi), ARP (Aktif Savrulma Önleme Sistemi) ve EBD (Elektronik Fren Kuvvet Dağılımı Sistemi)  programları kullanıcıyı tam anlamıyla koruma altına alıyor.
 • SsangYong’un tüm modellerinde uygulanan üç katmanlı güçlendirilmiş, monoblok, merdiven tipli çelik şasi yapısıyla, olası kazalarda darbenin araç içerisine minimumda yansıması temel alınıyor.
 • Korando Sports 4×4, arka helezon yaylı süspansiyon sistemi sayesinde otomobil konforunda sürüş deneyimi sağlıyor.
 • Korando Sports 4×4, benzersiz 4×4 off-road yeteneği,
 • Korando Sports 4×4, arka helezon yaylı süspansiyon sistemi sayesinde otomobil konforunda sürüş deneyimi sağlıyor.
 • Korando Sports 4×4, geniş bir hacim için, iç kasa boyu 400mm/40cm uzadı.
 • Korando Sports 4×4 için, 3 yıl ya da 100.000 km. (hangisi önce dolarsa biter) yasal garanti kapsamındadır.