Skoda’nın dünyanın her yerinde birçok zorlu etap ve rallinin üstesinden gelen Fabia R5 yarış otomobili, 2017 Türkiye Ralli Şampiyonası’da yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. Skoda markasının desteğiyle birlikte 2 otomobille birlikte Fabia R5 ile yarışan deneyimli BC Vision Motorsport takımı, İstanbul Rallisi’nde de önemli bir başarı yakaladı.

skoda turkey fabia r5_otomobiltutkunu

İstanbul Rallisi, 111 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 307 kilometrelik toprak etaplardan oluşuyordu. BC Vision Motorsport takımı ve Skoda Fabia R5, ilk gün 4, ikinci gün 6 etap olmak üzere toplamda 10 etaptan oluşan rallide zafer elde etti.

Takımın pilotları Burak Çukurova-Vedat Bostancı ikilisi, genel klasman birincisi ve Sınıf 2 birincisi olurken, Erkan Güral-Burak Koçoğlu da genel klasman dördüncüsü ve Sınıf 2 üçüncüsü oldular.

İstanbul Rallisi’nde Fabia R5 ile önemli bir zafere imza atan Burak Çukurova, yarışın ardından şu değerlendirmeleri yaptı: “Yeşil Bursa Rallisi’ni kazandıktan sonra İstanbul Ralli’sinde üst üste ikinci galibiyeti almak çok keyifli oldu. Amacımız sezonu hem Takımlar hem de Pilotlar Şampiyonası’nda birinci bitirmek. Skoda Fabia R5 ralli aracımız, burada kusursuzluğunu ve dayanıklılığını bir kez daha kanıtladı. Tüm takıma, destekçilerimize, yarışı organize eden arkadaşlarımıza ve hakemlerimize teşekkür ederim. Ayrıca bize destek olan Skoda’ya da teşekkürler. Umarım Marmaris Rallisi’nde bu başarıyı taçlandırırız.”

Skoda Fabia R5, 21-22 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek Marmaris Rallisi’ne katılarak 2017 Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki mücadelesine devam edecek.