Dünyanın en heyecanlı motorsporları organizasyonlarından biri olan, FIA Dünya Rallikross Şampiyonası’nın 11.ayağı, 03-04 Ekim 2015 tarihleri arasında Türkiye’de ikinci defa Intercity İstanbul Park’ta takipçileri ile buluşacak.

RXLite rallycross_Otomobiltutkunu

FIA Dünya Rallikross Şampiyonası, 1.9 saniyede 100 km’ye çıkabilen 600 beygir gücünde otomobilleri ile  yarışılan ve genellikle asfalt ve toprak olmak üzere karma yüzeylerden oluşan bir pist yarışıdır. Supercar ve RXLites olmak üzere iki kategori içeren ve eleme usulü ile koşulan şampiyona 13 ayaktan oluşmaktadır. Portekiz’den start alan FIA Dünya Rallikross Şampiyonası, Hockenheim, Belçika, İngiltere, Almanya, İsveç, Kanada, Norveç, Fransa, İspanya’dan sonra 03-04 Ekim tarihlerinde Türkiye yarışının ardından İtalya’ya gidip Arjantin’de sona erecek.

Motorsporlarının efsaneleri İstanbul’da

Sürüş tarzı ve eğlenceli stili yüzünden hayranları tarafından ‘Hollywood’ olarak isimlendirilen Dünya Ralli Şampiyonu Petter Solberg geçen sene Türk izleyicilerin yoğun ilgisi ile karşılaşmıştı. Bu sene de zorlu rakipleri ile beraber izleyicilere keyifli bir yarış sözü veriyor olacak.

FIA Dünya Rallikross Şampiyonası’nda, tamamen Türk yapımı araçlardan oluşan RXLites kategoriside destek yarışı olarak 10 otomobil ile start alacak. Intercity Istanbul Park’a rahat bir ulaşım sağlanması için 03-04 Ekim tarihlerinde; Bakırköy, Bostancı, Kadıköy, Pendik ve Taksim semtlerimizden tüm gün boyunca IETT’nin düzenli otobüs seferleri gerçekleştirilecektir.

RXLite intercity_Otomobiltutkunu