PEUGEOT, 1850 yılından bu yana, hepsi de aslan amblemini taşıyan 10 farklı logoya sahip oldu. Bugün ise PEUGEOT markasının küresel tasarım stüdyosu PEUGEOT Design Lab tarafından tasarlanan daha akıcı, daha kaliteli ve daha zarif 11. versiyon tanıtıldı.

2010 yılında tanıtılan mevcut logo, markanın sınıf atlama stratejisini desteklemek adına değiştirildi.Son 10 yılda modellerini tamamen elden geçirerek ürün gamını yenileyen PEUGEOT, yeni ve modern ürünlerini tamamlamak için logosunu yeniden tasarladı. 2021 yılına hızlı başlayan PEUGEOT, yeni PEUGEOT 308, yeni bir web sitesi ve STELLANTIS’in devreye girmesine sahne oldu. PEUGEOT, zamana ayak uyduran bir marka. Hatta zamanının bir adım önünde hareket ederek, yeniliklere hızla ayak uyduruyor, değişimleri öngörüyor ve yeni mobilite çözümlerinin önünü açıyor. PEUGEOT; endüstriyel, teknolojik, politik, sosyal, dijital ve şimdi de çevresel olmak üzere tüm devrimleri yaşadı. Enerji geçişi ve sıfır-karbon sürdürülebilir bir gelecek için marka stratejisinin merkezinde yer alıyor.

Tüm bunlar PEUGEOT’nun DNA’sını oluşturuyor. Logo üzerindeki amblem, aslan, aynı zamanda güçlü ve içgüdüsel bir marka olmayı yansıtıyor.