Her gün otomobil şirketleri birbirinden farklı özelliklere araçlar piyasaya sürüyor. Ancak yüzlerce model arasından kendiniz için en doğru olanı satın almak da bir o kadar bilgi ve donanım gerektiriyor. İş sadece almakla bitmiyor; bakım gerekiyor ve aksesuarlarla güzelleşiyor.

 

twitter_logo

Bir otomobile ait tüm bu bilgilere tek bir kaynaktan ulaşmak istiyorsanız Twitter sizleri bekliyor. Otomobil tutkunları için açılmış onlarca hesapta yeni modeller, teknik içerikler, fuarlar dahil çok sayıda bilgiye hem fotoğraflar hem de video çekimleriyle ulaşabilirsiniz.

Otomobil araç almayı düşünenler, var olan aracını modifiye etmek isteyenler veya motora ilişkin faydalı bilgiler içeren hesapları sizin için derledik.

@cnnturkoto: Twitter üzerindeki önde gelen otomobil haber adreslerinden biri olan Cnn Turk Oto, otomobil sektörüyle ilgili en güncel haberlere ulaşabileceğiniz bir adres. Yeni tasarım araçlar, en trend aksesuarların yanı sıra trafiğe ilişkin en yeni bilgiler burada okunabilir.

@NTVOtomobil: Piyasaya en son çıkan araçlar, en uygun fiyatlar ve en yeni haberler bu adreste. Ayrıca yeni araç almayı düşünüyor, ancak hangisinin size en çok uyduğunu bulamıyorsanız NTV’de yayınlanan ve bu adreste de linklerine yer verilen

@NTVOtoFark adresine de tıklayabilirsiniz. NTV OtoFark, birçok aracın test edilerek kıyaslandığı önemli bir adres.

@AksamOtomobil: Trafik piriminizi ne zaman yatıracaksınız? Muayenelerdeki en son düzenlemeler neler? En son model araçlar hangileri? Uluslararası otomobil piyasasındaki son gelişmeler neler? Bu ve daha nice sorunuzun yanıtını Akşam Otomobil adresindeki haberlerde bulabilirsiniz

@OtoStil: Haftalık otomobil dergisinin Twitter adresi, en güncel sektör haberlerine hızlıca ulaşabileceğiniz önemli bir adres. Hesapta, sektördeki ekonomik veriler, en özel kampanyalar ve yeni satışa çıkan modeller dahil otomobillere ilişkin birçok bilgi yer alıyor. Ayrıca dergide yer alan söyleşilerin de linkleri bulunuyor.

@otomobiltutkunu: Türkiye ve dünyadan en güncel otomobil ve motor sporları haberlerini bu Twitter adresinde okuyabilirsiniz. Ralli tutkunları rota üzerinden yarışın heyecanını yaşayabilir. Türkiye’de piyasaya çıkan otomobillerin özelliklerinin yanı sıra toplu taşımadaki en yeni teknolojileri de bu hesapta…

@otodergi: Sektörle ilgili haberlere ağırlık veren bu Twitter hesabı, özellikle araçların kampanyalarını, en güncel fiyat listelerini sıklıkla güncelliyor. Dergide yer alan en özel söyleşiler de yine bu adreste…

@EHcars: Türkiye’nin ilk ve tek elektrikli ve hibrid otomobiller dergisi olan Electric&Hibrid Cars, elektrikli ulaşıma dair bilgilerle diğer hesaplardan farklılaşıyor. Eğer siz de alternatif / yenilenebilir enerjiyle çalışan otomobil ve araçlara meraklıysanız bu hesabı şiddetle öneririz.