NISSAN Micra, kullanıcılarıyla arasında özel bir duygusal bağ oluşan, tasarımı ile de dikkat çeken yeni Micra, tamamen yenilenen yüzüyle daha sportif, daha atletik, daha konforlu ve daha geniş bir görünüme sahip olurken; yeni teknolojik donanımlarla daha premium bir tarz yakalıyor.

Nissan Micra 2020

Dış Tasarım
Yeni Micra, güçlü duruşu ve incelikli detaylara sahip gösterişli dış tasarıma sahip, zarif tasarımıyla öne çıkan test aracımız ilk bakışta etkileyici modern ve geleceğe yönelik yeni nesil tasarıma sahip olduğunu belli ediyor. Yeni tasarım diline uygun, müşterilerin isteklerine göre yeniden yorumlanan dinamik ve şık tasarıma sahip bumerang formlu Led destekli far ve gündüz lambaları, ön ızgarası ile daha güçlü bir görünüm sunarken, motor kaputunun kıvrımlarında saklı ince detayları, ön kısımda logosu, yeni nesil ön far tasarımına, dörtgen formlu sis farlarına, kaslı motor kaputu ve tampon tasarımına sahip. Yan profilden bakıldığında, dengeli hatlar aracın dinamizmini sergiliyor. Yeni tasarım diline uygun dikdörtgen bir forma kavuşan ve ön tamponun alt köşelerine entegre edilen ön sis farları ise en çok tercih edilen donanım seviyelerinden biri olacak. Derin çizgilere sahip olan omuz çizgisi ön tekerleklerin bitiminden başlayıp arka bölümdeki stop lambalarına kadar uzanıyor. LED aydınlatmalı stop lambaları ise bagaj kapağının yan kısımlarında kendine yer bulmuş. Yeni Micra’nın yenilenen arka tamponu, çizgileri ve farlarıyla daha modern bir yapı kazanırken bumerang formlu, 3D aerodinamik efekti verilmiş arka farlar dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor. Sürtünme katsayısında küçük bir iyileştirme elde etmek adına farlarda yapılan bu değişiklikler yakıt tüketimi maliyetini düşürüyor.

İç Tasarım
Nissan Micra test otomobilimiz ferah ve geniş iç tasarımı ile karşılıyor. İç tasarımını bir bakışta incelediğimizde test aracımızın ilgimizi çeken en çarpıcı özellikleri, otomobili kullanırken koltuk ayarları ve koltuğun vucudu sarması, pedallara erişim, ele oturan prüzsüz direksiyon ve direksiyon üzerinde bulunan butonların net ve kolay geleneksel Nissan işçiliği ile bir araya gelen şık malzeme ve kaplamalar otomobilin iç tasarımı incelik ve hassasiyetle tasarlanan model, sürücüyü yormayan bir iç tasarıma sahip, gösterge panelinde tüm versiyonlarda sunulan yüksek çözünürlüklü renkli ekran, şık ve dikkat çekici dekoratif döşemeli ön panel üzerinden araç ile alakalı bütün bilgileri net görebiliyorsunuz. İç tasarımda eşya koyma gözleri oldukça bonkör, yeterli sayıda eşya gözü bulunması, küçük eşyalarınızı koyacak yer arama derdinden kurtulmanızı sağlıyor. Yeni Micra’nın Nissan İntelligent Mobilty konusu ise ap ayrı bir yazı olur çünkü o kafar fazla teknolojik bilgiler var ki en iyisi size en yakın Nissan bayisine giderek bilgi almanız ve test sürüşüne çıkmanızda fayda görüyorum.

Performans
Yeni Micra′da 999 cc’lik yeni nesil turbo destekli motor 5000 d/d’de 100 hp güç ve 2000 d/d’de 144 Nm tork üretiyor. 999 litrelik benzinli motor CVT şanzımanla kombine edilmiş. Otomatik şanzımanlı Nissan Micra, 0-100 km/s hızlanmasını 13 saniyede gerçekletiririp maksimum 177 km/s hıza çıkabiliyor, 3 silindirli motor yüksek güç üretmesinin yanında bu motorun önemli avantajı sakin kullanımlarda ekonomik tüketim değerleri. Sessiz çalışma karakteri de benzinli motora ayrı bir özellik kazandırıyor. Sonuç olarak, otomobili ben beğendim aynı zamanda sürüşü rahat, geniş iç mekanında sessizlik hakim, Nissan kalitesi sayesinde aileden herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir otomobil ve daha fazlası diyebilirim.

Nissan Micra 2020 Teknik Özellikler
Motor özellikleri 3 silindir
Motor Hacmi 999 cm³
Maks. çıkış/bg/devir 5000 dev/dak’da 100 bg
Maks. tork/devir 2000/4000 dev/dak’da 144 Nm
Azami hız 177 km/sa
0-100 Hızlanma 13 sn
Yakıt tüketimi (şehir içi) 5.5 lt/100km
Yakıt tüketimi (şehir dışı) 4.5 lt/100km
Karma: 4.7 lt/100km
CO2 Emisyon değerleri: 112