Avrupa’nın en çok satan plug-in hibrit aracı Mitsubishi Outlander PHEV, 50.000 adedin üzerinde satışla önemli bir başarıya imza attı.

MITSUBISHI_Outlander_PHEV2_Temsa_Otomobiltutkunu

Mitsubishi Outlander PHEV, ilk kez pazara sunulduğu 2012 yılından bu yana, aralarında güçlü bir otomobil endüstrisine sahip olan Almanya’nın da yer aldığı Avrupa pazarında en çok satan plug-in hibrit otomobil olmayı başardı.

Yüksek teknolojili Mitsubishi Outlander PHEV, sıradan elektrikli otomobillerin aksine ‘menzil’ sorununu çözerken, geniş hiç hacimli D-Segment SUV’un konforuyla birlikte yepyeni bir segment oluşturdu.

Mitsubishi Outlander PHEV, lansmanından bu yana geçen 3 yılda* Hollanda’da 20.346, İngiltere’de 16.290, İsveç’te 4.433, Norveç’te 3.797, Almanya’da 3.015 ve Fransa’da ise 1.594 adet satış rakamına ulaştı. Otomobil, toplamda 50.000’lik satış adedini aşarak önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

MME34 bölgesindeki** Mitsubishi Outlander PHEV satışları, toplam marka satış hacminin %15’ini ve Outlander satışlarının (Ocak/Kasım 2015) ise %55’ini oluşturuyor.

Mitsubishi Motors’un yeni dinamik ön yüz tasarımı ve gövde, şasi ve güç aktarım mekanizmasında sağlanan gelişmeler ile Yeni Mitsubishi Outlander PHEV, Mitsubishi Motors’un şık ve kaliteli SUV ailesinde yeni jenerasyon otomobillerin yolunu açıyor.