Premium segmentte yer alan, müşterilerine üst seviye konfor sunan Yeni Mercedes-Benz V-Serisi bu günlerde haber yayınımıza konuk oldu. “Eşsiz V Ötesi” sloganıyla Türkiye’de satışa sunulmaya başlanan Mercedes-Benz V-Serisini detaylandıralım.

Dış Tasarım
Mercedes-Benz V-Serisi, tasarımı, tarzı ve kalitesiyle segmentine yön vermeye hazırlanıyor. V-Serisi’nin tasarımcıları, araca güncel Mercedes-Benz binek otomobillerinin tasarım diline uygun bir görünüm kazandırdı. Sahip olduğu ön tasarım sayesinde V-Serisi, çok daha dikkat çekici bir görünüm sergiliyor. Söz konusu dikkat çekici görünümde en büyük payı, çarpıcı hava girişleri ve elmas kesim yeni radyatör ızgarasına sahip yeni ön tampon üstleniyor. Radyatör ızgarasının ortasında konumlandırılan ‘’Mercedes Yıldız”ı gümüş renkli iki çıta ile çerçeveleniyor. Geriye doğru uzanan full led farları ve otomobillere gönderme yapan dinamik gövdesi yer alıyor. Ayrıca yeni led farlar ve yeni ön tasarımı aracın tasarım öğelerini oluşturan diğer yenilikler. LED stop lambaları da aracın dinamik yapısını güçlendiren unsurlar. Modele özgü tavan barları ve yeni nesil jantlar ise aracın değişen görsel parçalarından bir diğeri. Anahtardan kumanda edilen otomatik yan sürgülü kapılar ayrıca ön torpido ve yan sağ sol kapı direklerinde bulunan butonlar sayesinde iniş binişlerde rahatlık sunuyor.

İç Tasarım
Hem iş hem aileler için yüksek prestij ve konforlu yolculuk deneyimi sunan yeni Mercedes Benz V serisinin iç tasarımını yorumlarsak güçlü duygular hissettiren ön yüzü bizi karşılıyor, dinamik, akıcı ve şık çizgileriyle rakiplerinden ayrılıyor, dışında olduğu kadar iç görünümünde de premium tasarım sunan model de sürücü odaklı şık bir gösterge tablosu, mükemmel temiz ve net yol görüşü sürücü kabininde kullanılan iç mekan tasarımında fonksiyonellik ve kişiselleştirilebilir unsurlar göze çarpıyor. Sürücüyü merkeze alan gösterge paneli ve diğer tüm unsurların yerleşim düzeni sürüş zevkini artırıyor. Ayrıntılara verilen önem, direksiyon, havalandırma delikleri, gösterge paneli ve radyo gibi tüm unsurlarda dikkat çekiyor. Arkaya kadar uzanan büyük camlar ve tavan sunroof’ları V serisi’nin iç mekanının aydınlık olmasını sağlıyor. Binek araç modellerinden anımsadığımız 3 kollu direksiyon üzerinde bulunan ayar butonlarının karmaşık olmaması kullanımı çok keyifli hale getiriyor, ayrıca vites değişim kulakçıkları sayesinde spor sürüş sunuyor olması gerçek anlamda sürüş keyfini yükseltiyor, oldukça zengin ekipmanlardan oluşan güvenlik donanımı V serisinin üstün güvenlik anlayışının kusursuz bir yansıması olarak belirginleşiyor. İç mekanın şık deri döşemeleri koltuk aralarındaki eşya gözleri aydınlatmalı yolcu aynaları ile yolcu konforunu üst düzeye çıkarırken sürücü konforundan ödün vermiyor.

Performans
Mercedes-Benz yeni V-Serisi test aracımızın motor kaputunun altında bu sınıftaki araçlara göre oldukça güçlü sayılabilecek bir motor görev yapıyor. Kullanıcısına sıra dışı bir araçla karşı karşıya olduğunu hissettiren 1950 cc’lik turbo beslemeli Euro 6b-TEMP M1 emisyon standart özelliklerine sahip motoru 2400 devirde 500 Nm torku ile beklenilenin üzerinde bir performans sağlaması ve gücünü arka tekerlere neredeyse kesintisiz bir şekilde ileten 9 ileri 9G-Tronic şanzıman donanımlı aracımızın vites aralıkları milisaniyeler içerisinde sessizce vites geçişleri ile sürüş konforunu arttırken, uzun yollarda standart olan ESP sayesinde ulaşılan her hızda maksimum güvenlikli sürüş yaşanılıyor. 1950cc turbo beslemeli yeni nesil geliştirilmiş motoru ile 4200 dev/dak’da 237 bg güç üreterek, segmentinde referans model olma konumunda. 500 Nm’lık azami torka sahip olan yeni V serisi bu sayede 0’dan 100 km/s’ye 9.3 saniyede ulaşıyor. Aracın son hızı, 215 km/saat ile sınırlı. 500 Nm’lik yüksek tork ve bu torkun alt devirlerden itibaren kullanıma sunuluyor olması araca yüksek bir çekiş gücünün ortaya çıkmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra, verim arttırıcı önlemlerin sistematik olarak uygulanmasıyla yakıt tüketimi karma olarak 6.5 litre, şehir içi 7.3 litre, şehir dışı 6.1 yakıt tüketim değerlerine sahip. Sonuç olarak, Mercedes-Benz ailesinin bütün özelliklerini sunan şık ve kaliteli asil duruş sergileyen yeni V serisi modeli gerçek anlamda kullanıcısını tatmin edecek ve yıllarca hem şehir içi hem şehir dışı kullanıma uygun hale getirilmiş güvenlikli bir araç olduğunu belli ediyor. İlk fırsatta sizlere en yakın bir Mercedes-Benz bayisine gitmenizi, aracı yakından incelemenizi, test sürüşüne çıkmanızı öneriyorum.