Dünyanın en büyük filo kiralama şirketlerinden biri olarak beş kıtada ve 32 ülkede dev bir araç filosunu yöneten LeasePlan, sürdürülebilir bir dünyaya geçişi hızlandırmak amacıyla oluşturulan ve 19 milyon çalışanı temsil eden 200 şirketin yer aldığı Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’ne (World Business Council for Sustainable Development /WBCSD) katıldı.

LeasePlan

Filo yönetimi ve mobilite çözümleri alanında global bir lider olan LeasePlan’in CEO’su Tex Gunning bu doğrultuda 2030 yılı itibarıyla LeasePlan’in tüm filosunu sıfır emisyona geçireceklerini belirtti. Gunning, “Bunu başarabileceğimizden eminiz ama bunu tek başımıza yapamayız. Tüm sektörlerden paydaşlarla birlikte çalışmamız gerekmektedir. Dolayısıyla WBCSD’ye katılmaktan mutluluk duyuyor ve WBCSD ağı içerisindeki ortaklarımızla birlikte yenilikçi sürdürülebilir gelişim çözümlerini keşfetmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Dünyanın en büyük filo kiralama şirketlerinden biri olarak beş kıtada ve 32 ülkede dev bir araç filosunu yöneten LeasePlan, odaklandığı konuların başında gelen sürdürülebilirlik kapsamında birbiri ardına aksiyonlar almaya devam ediyor. Son olarak hizmet verdiği tüm ülkelerde müşterilerini bu sürece hazırlamak için seminerler veren LeasePlan, sürdürülebilir bir dünyaya geçişi hızlandırmak amacıyla oluşturulan ve 8.5 trilyon dolar gelir ve 19 milyon çalışanı temsil eden 200 şirketin yer aldığı Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’ne (World Business Council for Sustainable Development /WBCSD) üye oldu. Hedeflerinin 2030 yılı itibarıyla tüm filolarını sıfır emisyona geçirmek olduğunu dile getiren LeasePlan CEO’su Tex Gunning, konuyla ilgili açıklamasında, “Bunu başarabileceğimizden eminiz ama bunu tek başımıza yapamayız: Tüm sektörlerden paydaşlarla birlikte çalışmamız gerekiyor. Dolayısıyla WBCSD’ye katılmaktan mutluluk duyuyor ve WBCSD ağı içerisindeki ortaklarımızla birlikte yenilikçi sürdürülebilir gelişim çözümlerini keşfetmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

WBCSD CEO’su ve Başkanı Peter Bakker ise “Bu yıl boyunca mobilite, döngüsel ekonomi ve düşük karbon teknolojisi gibi alanlardaki girişimler ön plana çıkacak. LeasePlan, WBCSD’ye katılmakla, bu alanlardaki uzmanlığını global 200 üye şirketimizin uzmanlığına katarak, eşsiz iş çözümlerimize, yenilenmiş bir ivme kazandıracaktır. Çalışmalarımızı artırdığımız bugünlerde Tex ve LeasePlan ekibiyle yakın çalışma içinde olmayı dört gözle bekliyorum” şeklinde konuştu.

2021’e kadar kendi filosunu elektriklendirecek!

LeasePlan’in stratejisinde en önemli odaklardan biri sürdürülebilirlik. Bu bağlamda 2030 yılı itibarıyla tüm filosunda net sıfır emisyona ulaşma hedefine kendini adayan LeasePlan; düşük emisyonlu araçlara geçiş konusunda müşterilerini eğitmenin yanı sıra cazip teklifleriyle düşük emisyonlu araçların yaygınlaşmasının kolaylaştırılması için çalışmalarını devam ettiriyor. LeasePlan ayrıca 2021 yılına kadar kendi çalışan filosunun elektrikli araçlara geçirmeyi hedefliyor.