İlk sürüş, ilk izlenimler Kia markasının SUV segmentinde dengeleri değiştiren modeli Sportage Türkiye basın lansmanında deneyimledik. Yeni Sportage Mild Hybrid seçeneğiyle ilk defa karşımıza çıktı. Prestige versiyonu dış tasarımı heyecan uyandıran, modern, yenilikçi, dinamik ve duyguları harekete geçiren bir görünüm sergiliyor.

Dış Tasarım
Yeni Sportage, marka yenilenen kimliğinin tasarım unsurlarından yararlanıyor. LED ön ve arka farlarıyla donatılan modeli sınıfının tercih edilebilir olma özelliğini taşıyor. Bu teknoloji aynı zamanda kısa farlar ve plaka aydınlatmalarında da kullanılıyor. Ön ve arka farlarda bulunan LED ışık imzası, ilk bakışta dikkat çekiyor. Mat siyah görünümlü ön ızgara ve marka logosu farlarla modern bir bütünlük sağlayarak yeni Sportage’nin güçlü karakterine katkıda bulunuyor.

İç Tasarım
Yeni Sportage, dinamik ve enerjik tasarımıyla tamamen farklı ve özgün bir duruş sergiliyor. Hem şehir içi hem şehir dışı yollarda keyifli bir sürüş konforu sunan Sportage; fonksiyonel kullanım alanları ve kabin içi dizaynı ile dikkat çekiyor. Yeni Sportage’nin daha geniş arka yolcu diz mesafesi oldukça ferah bir iç mekan sunuyor. Yeni Sportage, 19” alaşım jantları ile modern ve güçlü bir tasarım sunarken; 12,3” orta bilgi ekranı, ambiyans aydınlatması ve Apple CarPlay ve Android Auto’yu destekleyen bilgi-eğlence sistemi, anahtarsız giriş – çalıştırma düğmesi ve 591 litrelik geniş bagaj hacmi ile kullanıcılar için akıllı bir seçim olarak öne çıkıyor.

Performans
Daha geniş bir kitleye hitap edecek olan Yeni Kia Sportage, yakıt verimliliği ile ön plana çıkan 1.6 litre TGDI 2 ve 4 çeker, 1.6 litre CRDİ 2 ve 4 çeker Mild Hybrid destekli motoru ve direksiyon arkasından da değiştirebilme özellikli seçeneği sayesinde sürüş konforu vaat eden DCT şanzımanı ile sürüş keyfi sunuyor. Sportif tasarımıyla güçlü SUV duruşuna farklı bir yorum getiren yeni Sportage, performans ve donanım özellikleri anlamında tüketiciler için tercih edilebilir seçim olacak diyebiliriz, daha detaylı bilgi için size en yakın KİA bayisine giderek aracı incelemenizde fayda görüyorum.