Özgürlük, tutku ve macera severlerin ortak noktası Jeep, Wrangler Rubicon bu günlerde haber yayınımızın konuğu oldu. Gelmiş geçmiş en yetenekli SUV: Jeep Wrangler’i detaylandıracağız.

Dış Tasarım
Yeni Jeep Wrangler serisi geleneksel Jeep tasarımına sadık modernize edilmiş bir dış görünümle dikkat çekiyor. Yeni dış tasarımıyla güçlü ve her türlü yol şartına meydan okuyan karakteristik duruşunu devam ettiren yeni Jeep Wrangler geniş cam alanları sayesinde çevreye hâkim, rahat bir sürüş sunuyor. Jeep tasarımcıları markanın imzası niteliğinde olan efsanevi yedi oluklu ön ızgarayı yeniden tasarlamışlar. Yeni ızgaranın farlarla kesişen tasarımı efsanevi Jeep CJ’e gönderme yapıyor. Yeni ön ızgaranın üst kısmındaki kavis aerodinamik verimliliği arttırıyor. Rubicon modellerinde sunulan LED ön farlar ve sis farları daha çekici bir görünümü beraberinde getirirken sinyal lambaları çamurlukların uç noktasında kendine yer bulmuş. Alışılagelmiş olduğu kare formunu koruyan arka stop lambalarında da çağın gereklerine uygun olarak LED teknolojisi kullanılmış.

İç Tasarım
Yeni Jeep Wrangler’ın iç mekânı geleneksel tasarım ve çok yönlü kullanım özelliklerini aynı potada eritiyor. Geleneksel yatay konumlu dik konsol mimarisi sportif ve modern tasarım detaylarıyla tamamlanıyor. Ergonomik tasarımlı orta konsola entegre edilen klima ve müzik sistemi, medya şarj ve bağlantı soketleri, sürücü ve ön yolcunun sürüş esnasında rahatlıkla ulaşabileceği kullanım ergonomisini sunuyor. Havalandırma ızgarasını çevreleyen krom aplikasyonlar kalite algısını yükseltirken modern ve sportif bir görünümü de beraberinde getiriyor. Yeni Jeep Wrangler ile birlikte su geçirmeyen marş düğmesi sunulmuş. Kontrast renkli dikişlere sahip deri koltuklar ayarlanabilir bel desteği ile daha fazla konfor sunarken direksiyon ve koltuk ısıtması gibi donanımlar konforu destekliyor. Gösterge paneli 7 inçlik TFT LED bilgi ekranına ev sahipliği yaparken 7 inçlik ekranda gösterilecek olan bilgiler sürücü tarafından kişiselleştirilebiliyor.

Performans
Jeep, Wrangler Rubicon 2.0 litre hacmindeki 270 HP’lik 400 Nm tork üreten turbo beslemeli yeni benzinli motoru ve 8 ileri otomatik şanzıman kombinasyonu, üst düzey 4×4 yeteneği, kapsamlı güvenlik donanımları ve konfor özellikleriyle dikkatleri çekiyor. Daha güçlü aks milleri, daha büyük frenler, 4×4 sistemleri ve sağlam çelik karter muhafazalarıyla sürüş keyfini çok daha yukarıya taşıyor. Wrangler Rubicon’un güçlü karakteristiğini oluşturan özellikleri arasında Tru-Lock ön ve arka kilitli diferansiyeller, Electronic Sway Bar (elektronik devre dışı bırakılan ön viraj demiri), Rock Track Çekiş Sistemi ve sınıfının en iyi değeri olan 44 derecelik yaklaşma açısı, 27,8 derecelik karın (breakover) açısı, 37 derecelik uzaklaşma açısı ve 28 cm’lik (10,9 inçlik) yerden yüksekliği ile yeni Jeep Wrangler en zor arazi koşuluyla bile baş edebilecek bir mimari ortaya koyuyor. Yeni Jeep Wrangler ayrıca 76 cm’ye (30 inç) kadar su geçiş derinliği ve 1.585 kg’a (3.500-lb) kadar römork çekme kapasitesi sunuyor. Sonuç olarak, JEEP ailesinin bütün özelliklerini sunan şık ve kaliteli asil duruş sergileyen Wrangler Rubicon serisi modeli gerçek anlamda kullanıcısını tatmin edecek ve yıllarca hem şehir içi hem şehir dışı kullanıma uygun hale getirilmiş güvenlikli bir araç olduğunu belli ediyor. İlk fırsatta sizlere en yakın bir JEEP bayisine gitmenizi, aracı yakından incelemenizi, test sürüşüne çıkmanızı öneriyorum.