Haber yayınımıza bu günlerde konuk ettiğimiz konfor ve teknolojik anlamda da yenilenmeyi sürdüren Jeep’in, kabiliyetli küçük SUV’si Renegade oldu

Dış Tasarım
Jeep’in kompakt SUV sınıfındaki temsilcisi Renegade, kapsamlı bir yenilenme süreci geçirdi. Daha dinamik bir yüz ve tasarımda daha modern detaylarla dikkat çeken Jeep Renegade, yenilikçi teknoloji donanımları, tasarımındaki dinamizm, yeni dokunuşlarla bir adım öteye taşınıyor. Otomobilin yenilenen, Jeep’in sembolü 7 bölmeli ızgarası, yeni tasarımlı farları ile sis farları ve Stop grubu ilk bakışta öne çıkıyor. LED teknolojisi sayesinde geleneksel halojen farlara göre yüzde 50, Xenon farlara göre yüzde 20 daha iyi aydınlatma performansı da sağlıyor.

İç Tasarım
Renegade, kabin içerisinde de konfordan taviz vermiyor. Baş ve omuz mesafesi konusunda sınıfının lideri olan Renegade’in geçirdiği makyaj kapsamında iç mekânı da gündelik yaşamı kolaylaştıran pratik özelliklerle donatılıyor. Renegade, yenilenen orta konsol yapısı sayesinde farklı boyutlarda yeni eşya gözleri ile 1,2 litrelik ek saklama alanı sunmasıyla da dikkat çekiyor. Jeep Renegade’in ön konsolunda ayrıca kullanıcısının konforunu artırmak için tasarlanan ve donanın versiyonuna göre ebatları farklılık gösteren yeni nesil Uconnect 8.4-inç NAV dokunmatik multi medya sistemi, daha güçlü bir işlemci ve geliştirilmiş tepki kapasitesiyle dikkat çekiyor. Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu olarak çalışan Uconnect 8.4-inç NAV sistemleri aynı zamanda kullanıcı arayüzü deneyimini geliştiren çift parmak yakınlaştırma ve “Tut ve Sürükle” ile kişiselleştirilebilir menü ile yüksek çözünürlüklü, kapasitif, tam renkli dokunmatik ekranlarıyla öne çıkıyor.

Performans
Renegade’in yeni nesil turbo beslemeli benzinli motorları, küçük hacimden elde ettikleri yüksek güç ve tork seviyeleri ile yakıt verimlilikleri sayesinde kompakt SUV sınıfına yepyeni bir soluk getiriyor. 1,3 litrelik 4 silindirli turbo beslemeli benzinli motor 150 HP güç ile 270 Nm tork üretirken DDCT çift kavramalı otomatik şanzımanla gücünü ön aksa aktarıyor. Sonuç olarak ise Jeep Rengade otomatik kombinasyonu ile sürüşü rahat, geniş, iç mekanda sessizlik ve rahatlık hakim, tartışmasız Jeep kalitesi sayesinde aileden herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir şehirli SUV ve daha fazlası. İlk fırsatta sizlere en yakın bir JEEP bayisine gitmenizi, aracı yakından incelemenizi, test sürüşüne çıkmanızı öneriyorum.