INFINITI, premium kompakt crossover segmentine farklı bir soluk getirecek yeni QX30 Concept’i Cenevre Motorshow’da görücüye çıkarttı. Fuarda ayrıca, markanın yeni spor coupési Q60 konseptin de Avrupa lansmanı yapıldı. Çarpıcı siluete sahip iki kapılı konsept araç, göz alıcı hatları ve heyecan verici sürüş dinamikleri ile Premium müşterilerin beklentilerine yanıt verecek çok özel bir model.

Infiniti_QX30_Media_reveal_Alfonso_Albaisa_Otomobiltutkunu_Cenevre

INFINITI, kompakt crossover segmentindeki QX30 Concept modelinin dünya prömiyerini Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdi. Infiniti, QX30 Concept modeli ile premium kompakt araç sınıfını yeniden canlandırmayı hedefliyor.  Infiniti’nin premium konfor anlayışını crossover çizgileriyle harmanlayan yenilikçi QX30 modeli Avrupa’da üretilecek.

Infiniti, kompakt sınıfa girişinin müjdesini ilk kez 2013 yılında Frankfurt Motorshow’da Q30 Concept modeliyle vermiş ve otomobilin Avrupa’da üretileceğini açıklamıştı…  2015 yılının son çeyreğinde Avrupa’da satışa çıkması planlanan modelin 4×4 versiyonu olan QX30’un dünya prömiyeri de Cenevre Fuarı’nda gerçekleşti. Infiniti standında düzenlenen basın toplantısında görücüye çıkan QX30 Concept, kendi sınıfındaki araçlardan beklenen konfor ve tasarım özellikleriyle sınırlarının oldukça ötesinde konumlanıyor. Premium müşterilerin tüm beklentilerine yanıt veren iki kapılı Infiniti Q60 concept ise; göz alıcı hatları ile fuarda otomobilseverlerin beğenisini kazandı.

Hafta sonu şehirden uzaklaşmayı tercih eden, kentli otomobil severleri hedefleyen,  sportif bir coupé’nin estetik hatları ile Crossover’ın yola hakim duruşunu bir arada sunan kompakt QX30 Concept, hem şehrin dinamizmine hem de hafta sonu şehir dışına kaçmak isteyenlere uygun bir model.

Fuarda gerçekleşen basın toplantısında Infiniti Başkanı ve CEO’su Roland Krueger, “QX30 konsept ile daha fazlasını isteyenler için premium kompakt sınıfında ve eşsiz modernlikte bir alternatif vitrine çıkarıyoruz” dedi.

Infiniti Tasarım Direktörü Alfonso Albaisa ise; “Tasarım ekibi olarak materyalleri beklenmedik şekilde kullanarak fonksiyonel öğelere sanatsal bir anlam ekledik. QX30 konsepti bir tasarım lideri haline getiren en önemli özelliğin geleneksel öğelerin sıra dışı bir şekilde işlenmesi olduğunu düşünüyoruz” dedi.