Haber yayınımıza bu günlerde konuk ettiğimiz Honda City, fiyat / performans dengesinde seçim yapmak isteyenlerin tercihi olarak karşımıza çıktı.

Dış Tasarım
Yeni City, ilk kez Civic ailesinde kullanılan Honda marka kimliğinin tasarım unsurlarından yararlanıyor. LED ön ve arka farlarıyla donatılan modeli sınıfının tercih edilebilir olma özelliğini taşıyor. Bu teknoloji aynı zamanda kısa farlar ve plaka aydınlatmalarında da kullanılıyor. Ön ve arka farlarda bulunan LED ışık imzası, ilk bakışta dikkat çekiyor. Mat siyah görünümlü ön ızgaradaki marka logosu farlarla modern bir bütünlük sağlayarak Honda City’in güçlü karakterine katkıda bulunuyor.

İç Tasarım
Markanın sınıf atlama stratejisiyle birebir örtüşen Honda City, dinamik ve enerjik tasarımıyla tamamen farklı ve özgün bir duruş sergiliyor. Hem şehir içi hem şehir dışı yollarda keyifli bir sürüş konforu sunan City; fonksiyonel kullanım alanları ve kabin içi dizaynı ile dikkat çekiyor. Yeni City’nin 10’uncu nesil Civic’e göre 20 mm daha geniş arka yolcu diz mesafesi oldukça ferah bir iç mekan sunuyor. Yeni City, 16” alaşım jantları ile modern ve güçlü bir tasarım sunarken; 8” multimedya ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto’yu destekleyen bilgi-eğlence sistemi, anahtarsız giriş – çalıştırma düğmesi ve 519 litrelik geniş bagaj hacmi ile kullanıcılar için akıllı bir seçim olarak öne çıkıyor.

Performans
Daha geniş bir kitleye hitap edecek olan Yeni Honda City, yakıt verimliliği ile ön plana çıkan 1.5 litre i-VTEC motoru ve direksiyon arkasından da değiştirebilme özellikli seçeneği sayesinde sürüş konforu vaat eden CVT şanzımanı ile sürüş keyfi sunuyor. Sportif tasarımıyla güçlü sedan duruşuna farklı bir yorum getiren yeni City, performans ve donanım özellikleri anlamında tüketiciler için tercih edilebilir seçim olacak diyebiliriz, daha detaylı bilgi için size en yakın Honda bayisine giderek aracı incelemenizde fayda görüyorum.