Yoğun ilgi gören Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonasının ilk yarışı olan Rally Bodrum’un genel klasman birinciliğini GP Garage My Team adına yarışan Ümit Can Özdemir- Batuhan Memişyazıcı, ekibinin birinciliği ile sona erdi.

Sezonun açılış yarışı olan Bodrum Rallisine şampiyonluk parolasıyla başlayan Ümitcan Özdemir, Skoda Fabia R5 ile sezonun ilk zaferini aldı. GP Garage My Team adına yarışan takımın diğer pilotu Uğur Soylu- Şener Güray ise ralliyi genel klasman dördüncüsü olarak sezonun geri kalanı için şampiyonanın en büyük adayları olduklarını gösterdiler.

Bodrum Rallisi ”N” Kategorisini GP Garage My Team Takımı Kazandı

Yarış boyunca istikrarlı bir performans sergileyen Sinan Soylu- Özgür Akdağ ikilisi Mitsubishi Lancer Evo 9 ile “Sınıf N” birinciliklerini elde etti. Bodrum Rallisinin N sınıfında ikinciliği Hakkı Ağaoğlu- Gürkal Menderes alırken, N sınıfının üçüncülüğünü ise Menderes Okur- Havva Gürel kazandı, sezonun ilk yarışında N sınıfında start alan üç ekibin finish’e gelerek uzun bir sezona değerli puanlar alarak başlamış oldular.

Tosfed, Türkiye otomobil sporları federasyonu tarafından 2023 Türkiye ralli şampiyonasında Türkiye Ralli Masters Pilot ve Masters Co-pilot kategorisini şampiyonaya dahil etti, 1973 yılı ve öncesi doğumlu tarih olmak şartı bulunan kategoride mücadele eden GP Garage My Team takımından 4 ekip şampiyonaya katıldı, Bodrum rallisinde katılan 4 ekipten Uğur Soylu- Şener Güray kategoride birinci gelerek önemli puanlar elde etti, Erkan Güral- Çiçek Güney, Hyundai İ20 R5 ile, bir diğer Hyundai İ20 R5 pilotu Erhan Akbaş- Ersen Yıldız,  Mitsubishi Lancer Evo 9 sürücüsü Menderes Okur- Havva Gürel kategoride finish gören ekipler oldu.

Süheyl Polatoğlu: “2023 sezonunun açılış rallisinde hedeflerimize ulaştık”

GP Garage My Team Takım Direktörü Süheyl Polatoğlu ise yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Toplam 11 ekiple katıldığımız ve bir çok ekibin yarış dışı kaldığı ralliyi genel klasman birincisi olarak ve Grup N sınıfında ilk 3 otomobilimizin değerli puanlar alarak kazanmamız tüm ekibi ve beni çok mutlu etti. Takımımıza bu yıl dahil olan geçtiğimizin sezonun Türkiye ralli şampiyon pilotu Ümitcan Özdemir’in yeni sezonda Türkiye şampiyonluğu yolunda önemli bir virajı daha başarılı bir şekilde geçmesi de takımım ve benim adıma ayrı bir mutluluk oldu. Bu sene daha da güçlenen GP Garage My Team’ın parkurların en dikkat çekici ve kazanan takımlarından biri olacağına inanıyorum.”

2023 sezonu, Bodrum Rallisi’nin ardından 20-21 Mayıs’ta Yeşil Bursa Rallisi ile devam edecek. 10-11 Haziran tarihleri arasında ise Eskişehir Rallisi yapılacak. 02-03 Eylül’de gerçekleştirilecek Kocaeli Rallisi’nin ardından sezon, 30-01 Ekim tarihinde İstanbul Rallisi, Ekim sonu 28-29 tarihlerinde 100. Yıl Rallisi, 18-19 Kasım tarihleri arasındaki Ege Rallisi ile sona erecek.