Goodyear; yüksek kalite, performans ve üretim süreçleriyle, müşteri memnuniyetinde mükemmelliği yakalayan tedarikçilere ve üretim tesislerine verilen “Ford Q1” ödülünün sahibi oldu. Ayrıca, Goodyear’ın Türkiye’de bulunan Adapazarı ve İzmit üretim tesisleri de bu önemli ödülü alarak, Ford Q1 ödülünü simgeleyen bayrağı fabrikalarında dalgalandırmaktadır.

Goodyear_Sava_Ford_Otomobiltutkunu

Goodyear, Ford’un saygın kalite ödülü olan “Ford Q1” sertifikasına layık görüldü. Dünya çapında üstün kalite simgesi olarak bilinen ödül, Ford temsilcisi tarafından Goodyear’ın Slovenya’da bulunan Sava Fabrikası’na verildi.

Ödül törenine katılan Goodyear Avrupa, Orta Doğu, Afrika Bölgesi Ürün ve Süreç Kalitesi Direktörü Brad Heim ve Goodyear Sava Fabrikası Üretim Müdürü Julien Frezard, Goodyear çalışanlarını bu standarda erişmek konusunda gösterdikleri çabadan dolayı tebrik ettiler.

Ödül töreninde konuşma yapan Frezard; “Bu sertifika, lastik fabrikamız için çok değerlidir. Aslında bu ödül, çalışanlarımızın üstün kaliteye sahip ürünler ve hizmetler üretme konusunda gösterdikleri üstün çabayı ve özverili çalışmalarının somut bir kanıtı olmuştur. Aldığımız “Ford Q1” ödülünü fabrikamızda uzun yıllar boyunca dalgalandırabilecek bir ekibe sahip olduğumuzu biliyoruz.” diye konuştu.

Ford Q1 ödülünü simgeleyen bayrak bundan böyle Goodyear’ın Slovenya fabrikasında da dalganacak.