13-16 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek ve Mastercard tarafından sunulacak geleneksel Goodwood Hız Festivali için tek lastik tedarikçisi olarak global lastik üreticisi Pirelli ile çok yıllık bir iş birliğine imza attıklarını duyurdu.

En ileri teknolojileri ve üstün kaliteli üretimiyle tanınan Pirelli, 2011 yılından beri Formula 1’in tek resmi lastik tedarikçisi olmasının yanı sıra Dünya Ralli Şampiyonası’nın da tek lastik tedarikçisi konumunda bulunuyor. Pirelli, yamaç tırmanışında ve farklı bir dizi heyecan verici etkinlik için Goodwood ile birlikte çalışacak.

Pirelli, Goodwood Hız Festivali’nde iki sergi alanıyla yer alacak. Bu alanlarda şirketin yüksek teknoloji ürünlerini yaratan 150 yıllık gelişimi, yarış ruhu, sanat ve kültür odağı ve sürdürülebilirlik taahhüdü olmak üzere Pirelli’nin temel unsurları öne çıkarılacak. İkonik P Zero lastik ailesine tahsis edilecek alanda, Pirelli’nin premium ürün yelpazesinin tamamının bir süre önce yenilenişini kutlamak amacıyla üç yeni ürün tanıtılacak.

Goodwood’un sahibi olan Richmond Dükü şu açıklamayı yaptı: “Pirelli mükemmellik ve inovasyon konusunda olağanüstü bir itibara sahip. Bu özellikleriyle Goodwood için ideal bir iş ortağı oluyor. Prestij lastik pazarının lideri ve motor sporlarının zirvesi F1’in resmi lastik tedarikçisi olan Pirelli’yi, Hız Festivalinin 30. yıl dönümünde aramızda görmenin heyecanını yaşıyoruz.”

Pirelli Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera şu yorumda bulundu: “Pirelli’nin Goodwood Hız Festivali ile iş birliği yapmasından memnuniyet duyuyorum. Bizim için mükemmel bir ortaklık olduğuna inanıyoruz. Üstün kaliteli lastiklerde  pazar lideri olan Pirelli, dünyanın önde gelen premium ve prestij otomobil üreticileriyle başarılı çalışmalar yürütüyor. Festivalin odağı olan motor sporları, bizim de 1907’den beri var olduğumuz bir alan. Daha da önemlisi, festivalin sürdürülebilir mobilitenin yeni biçimlerine olan ilgisi ile bizim mobiliteyi her zamankinden daha sürdürülebilir hale getirmek için yeni teknolojiler geliştirme odağımız arasında tam bir uyum olduğunu görüyoruz.”

Mastercard tarafından sunulan Hız Festivali hakkında

İlk kez 1993 yılında gerçekleşen ve bu sene Mastercard tarafından sunulan Goodwood Hız Festivali, dünyanın en büyük otomotiv partisi niteliğini taşıyor ve İngiltere’nin West Sussex bölgesindeki Goodwood House’un muhteşem ortamında düzenleniyor. Otomobil ve motor sporlarının olağanüstü tarihinden 600’ü aşkın otomobil ve motosiklet, otomotiv dünyasının efsanevi isimleriyle birlikte etkinliğe katılıyor. Programda Future Lab, Electric Avenue, Forest Rally Stage, F1 padok, Drivers’ Club, GAS Arena, Cartier Style et Luxe Concours d’Elegance, Aviation Exhibition ve Bonhams Auction gibi etkinlikler yer alıyor.

Goodwood Hipodromu hakkında

Goodwood Hipodromunun bugüne dek en merakla beklenen yaz sezonunda 19 etkinliğin keyfini çıkarma imkanı sunulacak. Yarış meraklıları mükemmel bir şekilde konumlandırılmış özel ağırlama seçeneklerinden avantajlı kutlama paketlerine ve ortak yemeklere kadar arkadaşları ve aileleriyle unutulmaz bir gün geçirmeyi bekleyebilirler.

Amiral gemisi niteliğindeki Katar Goodwood Festivaline ev sahipliği yapan Goodwood Hipodromunun Temmuz ayındaki ünlü beş günlük toplantısı benzersiz spor aktivitelerine ve sosyal etkinliklere sahne oluyor. Canlı müzik performanslarının eşlik ettiği etkinliklerde at dünyasının süper starları taçlandırılmak için rekabet ediyor.

Al Shaqab Goodwood Cup, genellikle ‘Downs Düellosu’ olarak anılan Qatar Sussex Stakes ve Unibet Stewards’ Cup dahil en az 13 grup yarışının koşulacağı hipodrom herkesin bulunmak istediği bir yer olarak biliniyor. Pist dışında ise Salı günü Lord Taverners Twenty20 kriket maçı ve Cuma günü merakla beklenen L’Ormarins en iyi giyinenler yarışması düzenleniyor.

Pirelli hakkında:

1872 yılında kurulan Pirelli, günümüzde dünyanın önde gelen lastik üreticileri arasında yer alıyor. Pirelli otomobil, motosiklet ve bisiklet lastikleri üretmenin yanı sıra ilgili hizmetleri de sunan tek tüketici lastikleri odaklı şirket konumunda bulunuyor. Pirelli, en ileri teknolojilerle geliştirdiği yüksek değerli lastikleri ve dünyanın en prestijli otomobil üreticileriyle iş birliklerinin de katkısıyla 3.900’den fazla homologasyonu ile ayrıcalıklı bir konumda bulunuyor. En yüksek performans ve güvenlik sunmayı ve çevresel etkisini kontrol altında tutmayı hedefleyen Pirelli, araştırma ve geliştirme çalışmalarına odaklanmayı sürdürüyor. Bu doğrultuda Ar-Ge çalışmalarına 2022 yılında yüksek değerli ürünlerden elde edilen gelirin yaklaşık %5,5’i tutarında yatırım yapıldı. 20. yüzyılın başlarından itibaren motor sporları alanında varlık gösteren şirket halen 350’den fazla yarışmada yer alıyor. Pirelli spor dünyasına ise Luna Rossa Prada Pirelli Takımı’nın “eş isim sponsoru”, İnter futbol takımın global lastik tedarikçisi, kış sporlarının (İtalyan Kış Sporları Federasyonu gibi) sponsoru ve Ambrogio Beccaria’nın okyanuslardaki macerasının sponsoru olarak katkıda bulunuyor. Daima sektör ile sanat ve kültür dünyası arasındaki diyaloğu destekleyen Pirelli, 50 yıldan uzun süredir yayınladığı Pirelli Takvimi ile en ünlü fotoğrafçıların değişen gelenekleri yakalayıp yorumlamasını sağlıyor. Ayrıca, Avrupa’nın en büyük sergi alanları arasında yer alan, çağdaş sanata odaklı Pirelli HangarBicocca’yı destekliyor ve yönetiyor. Pirelli Vakfı ise kurumsal kültürü koruma görevini üstleniyor. Şirket ve Pirelli ailesi tarafından 2008 yılında kurulan vakıf, grubun tarihi ve çağdaş kültürel mirasını korumayı amaçlıyor. Pirelli, şirketin sorumlu yönetiminin bir yansıması ve ekonomik, sosyal ve çevresel performanslarının bir özelliği olan sürdürülebilir değer yaratma taahhüdü sonucu Dow Jones Dünya ve Avrupa Sürdürülebilirlik endeksleri gibi dünyanın en prestijli sürdürülebilirlik borsa endekslerinden bazılarında ve Birleşmiş Milletler Global Compact LEAD grubunda yer alıyor.